Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League
MILAAN (ANP/RTR) - Als het aan de Europese topcompetities ligt worden de hervormingen die de Champions League vanaf het seizoen 2024-2025 ondergaat nog eens nader bekeken. Dat zei Jacco Swart, directeur van de verzamelde competities na een vergadering in Milaan. De Europese voetbalunie UEFA heeft een nieuw format aangekondigd met 36 in plaats van 32 teams waarbij wordt afgestapt van het huidige poulesysteem met groepen van vier. In plaats daarvan gaan de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten tot gevolg.
De voorstellen kwamen tot stand onder dreiging van een mogelijke afsplitsing van twaalf topteams in een zogenoemde Super League. Swart meldde dat er een tweede onderhandelingsronde komt met de UEFA. "Er zullen veranderingen komen, we hebben met name vragen over het aantal wedstrijden, de manier waarop clubs toegang krijgen en het financiële verhaal", meldde Swart. "We zijn er in ieder geval met de UEFA uitgekomen dat we hier de komende maanden over gaan praten. Het moge duidelijk zijn dat we niet met alle veranderingen blij zijn, maar we weten ook dat er over een aantal zaken nog te praten valt."
De UEFA voerde de veranderingen gehaast in toen de geruchten steeds sterker werden dat een aantal topclubs zich ging afsplitsen. Dat gebeurde uiteindelijk, met name onder druk van de voetbalfans, niet.
De belangenorganisatie van de Europese topcompetities herhaalde het standpunt dat het tegen een tweejaarlijks WK is, een idee van wereldvoetbalbond FIFA. "De voorstellen van de FIFA zullen schade berokkenen aan nationale competities, spelers en fans", aldus Swart.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
11 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
14 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
20 uur geleden