Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League
MILAAN (ANP/RTR) - Als het aan de Europese topcompetities ligt worden de hervormingen die de Champions League vanaf het seizoen 2024-2025 ondergaat nog eens nader bekeken. Dat zei Jacco Swart, directeur van de verzamelde competities na een vergadering in Milaan. De Europese voetbalunie UEFA heeft een nieuw format aangekondigd met 36 in plaats van 32 teams waarbij wordt afgestapt van het huidige poulesysteem met groepen van vier. In plaats daarvan gaan de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten tot gevolg.
De voorstellen kwamen tot stand onder dreiging van een mogelijke afsplitsing van twaalf topteams in een zogenoemde Super League. Swart meldde dat er een tweede onderhandelingsronde komt met de UEFA. "Er zullen veranderingen komen, we hebben met name vragen over het aantal wedstrijden, de manier waarop clubs toegang krijgen en het financiële verhaal", meldde Swart. "We zijn er in ieder geval met de UEFA uitgekomen dat we hier de komende maanden over gaan praten. Het moge duidelijk zijn dat we niet met alle veranderingen blij zijn, maar we weten ook dat er over een aantal zaken nog te praten valt."
De UEFA voerde de veranderingen gehaast in toen de geruchten steeds sterker werden dat een aantal topclubs zich ging afsplitsen. Dat gebeurde uiteindelijk, met name onder druk van de voetbalfans, niet.
De belangenorganisatie van de Europese topcompetities herhaalde het standpunt dat het tegen een tweejaarlijks WK is, een idee van wereldvoetbalbond FIFA. "De voorstellen van de FIFA zullen schade berokkenen aan nationale competities, spelers en fans", aldus Swart.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
19 uur geleden