Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

MILAAN (ANP/RTR) - Als het aan de Europese topcompetities ligt worden de hervormingen die de Champions League vanaf het seizoen 2024-2025 ondergaat nog eens nader bekeken. Dat zei Jacco Swart, directeur van de verzamelde competities na een vergadering in Milaan. De Europese voetbalunie UEFA heeft een nieuw format aangekondigd met 36 in plaats van 32 teams waarbij wordt afgestapt van het huidige poulesysteem met groepen van vier. In plaats daarvan gaan de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten tot gevolg.

De voorstellen kwamen tot stand onder dreiging van een mogelijke afsplitsing van twaalf topteams in een zogenoemde Super League. Swart meldde dat er een tweede onderhandelingsronde komt met de UEFA. "Er zullen veranderingen komen, we hebben met name vragen over het aantal wedstrijden, de manier waarop clubs toegang krijgen en het financiële verhaal", meldde Swart. "We zijn er in ieder geval met de UEFA uitgekomen dat we hier de komende maanden over gaan praten. Het moge duidelijk zijn dat we niet met alle veranderingen blij zijn, maar we weten ook dat er over een aantal zaken nog te praten valt."

De UEFA voerde de veranderingen gehaast in toen de geruchten steeds sterker werden dat een aantal topclubs zich ging afsplitsen. Dat gebeurde uiteindelijk, met name onder druk van de voetbalfans, niet.

De belangenorganisatie van de Europese topcompetities herhaalde het standpunt dat het tegen een tweejaarlijks WK is, een idee van wereldvoetbalbond FIFA. "De voorstellen van de FIFA zullen schade berokkenen aan nationale competities, spelers en fans", aldus Swart.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

2 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

2 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

4 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

5 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

6 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

12 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

13 uur geleden