Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

MILAAN (ANP/RTR) - Als het aan de Europese topcompetities ligt worden de hervormingen die de Champions League vanaf het seizoen 2024-2025 ondergaat nog eens nader bekeken. Dat zei Jacco Swart, directeur van de verzamelde competities na een vergadering in Milaan. De Europese voetbalunie UEFA heeft een nieuw format aangekondigd met 36 in plaats van 32 teams waarbij wordt afgestapt van het huidige poulesysteem met groepen van vier. In plaats daarvan gaan de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten tot gevolg.

De voorstellen kwamen tot stand onder dreiging van een mogelijke afsplitsing van twaalf topteams in een zogenoemde Super League. Swart meldde dat er een tweede onderhandelingsronde komt met de UEFA. "Er zullen veranderingen komen, we hebben met name vragen over het aantal wedstrijden, de manier waarop clubs toegang krijgen en het financiële verhaal", meldde Swart. "We zijn er in ieder geval met de UEFA uitgekomen dat we hier de komende maanden over gaan praten. Het moge duidelijk zijn dat we niet met alle veranderingen blij zijn, maar we weten ook dat er over een aantal zaken nog te praten valt."

De UEFA voerde de veranderingen gehaast in toen de geruchten steeds sterker werden dat een aantal topclubs zich ging afsplitsen. Dat gebeurde uiteindelijk, met name onder druk van de voetbalfans, niet.

De belangenorganisatie van de Europese topcompetities herhaalde het standpunt dat het tegen een tweejaarlijks WK is, een idee van wereldvoetbalbond FIFA. "De voorstellen van de FIFA zullen schade berokkenen aan nationale competities, spelers en fans", aldus Swart.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

53 minuten geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

56 minuten geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

3 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

4 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

4 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

12 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

12 uur geleden