Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

Europese competities in gesprek met UEFA over Champions League

MILAAN (ANP/RTR) - Als het aan de Europese topcompetities ligt worden de hervormingen die de Champions League vanaf het seizoen 2024-2025 ondergaat nog eens nader bekeken. Dat zei Jacco Swart, directeur van de verzamelde competities na een vergadering in Milaan. De Europese voetbalunie UEFA heeft een nieuw format aangekondigd met 36 in plaats van 32 teams waarbij wordt afgestapt van het huidige poulesysteem met groepen van vier. In plaats daarvan gaan de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten tot gevolg.

De voorstellen kwamen tot stand onder dreiging van een mogelijke afsplitsing van twaalf topteams in een zogenoemde Super League. Swart meldde dat er een tweede onderhandelingsronde komt met de UEFA. "Er zullen veranderingen komen, we hebben met name vragen over het aantal wedstrijden, de manier waarop clubs toegang krijgen en het financiƫle verhaal", meldde Swart. "We zijn er in ieder geval met de UEFA uitgekomen dat we hier de komende maanden over gaan praten. Het moge duidelijk zijn dat we niet met alle veranderingen blij zijn, maar we weten ook dat er over een aantal zaken nog te praten valt."

De UEFA voerde de veranderingen gehaast in toen de geruchten steeds sterker werden dat een aantal topclubs zich ging afsplitsen. Dat gebeurde uiteindelijk, met name onder druk van de voetbalfans, niet.

De belangenorganisatie van de Europese topcompetities herhaalde het standpunt dat het tegen een tweejaarlijks WK is, een idee van wereldvoetbalbond FIFA. "De voorstellen van de FIFA zullen schade berokkenen aan nationale competities, spelers en fans", aldus Swart.

Meer uit Voetbal

Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

1 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

6 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

16 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

16 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

19 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

19 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

19 uur geleden