Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese competities en FIFPro dienen bij EC klacht in over FIFA

Europese competities en FIFPro dienen bij EC klacht in over FIFA

BRUSSEL (ANP) - De organisatoren van Europese voetbalcompetities en de internationale spelersvakbond FIFPro dienen bij de Europese Commissie (EC) een klacht in over de FIFA over het samenstellen van de internationale wedstrijdkalender. Dat melden de European Leagues en de FIFPro in een persbericht.

"Jarenlang hebben de competities en spelersvakbonden bij de FIFA herhaaldelijk aangedrongen op een duidelijk, transparant en eerlijk proces met betrekking tot de internationale wedstrijdkalender. Helaas heeft de FIFA consequent geweigerd om nationale competities en spelersvakbonden op te nemen in haar besluitvormingsproces. De internationale wedstrijdkalender is nu verzadigd en is onhoudbaar geworden voor nationale competities en er is een risico voor de gezondheid van de spelers", schrijven de organisaties.

De alsmaar voller wordende voetbalagenda is al langer onderwerp van discussie. European Leagues en FIFPro zeggen dat het gedrag van de FIFA in strijd is met het EU-mededingingsrecht. "De FIFA vervult een dubbele rol als mondiale toezichthouder op het voetbal en als competitieorganisator. Dit creëert een belangenconflict."

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

1 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

1 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

2 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

3 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

5 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

5 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

12 uur geleden