Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissievoorzitter Von der Leyen wil tweede termijn

Europese Commissievoorzitter Von der Leyen wil tweede termijn

BERLIJN (ANP) - De Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil na de Europese verkiezingen een tweede termijn als leider van het dagelijks bestuur van de Europese Unie. Het partijbestuur van haar politieke CDU-partij heeft dat bekendgemaakt in Berlijn.

Aansluitend gaf Von der Leyen zelf een persconferentie waarbij ze zei dat ze zich vooral voorneemt om tegen tweespalt binnen Europa te strijden, een gevaar dat de basiswaarde van democratie dreigt te ondermijnen.

Toen ze in 2019 aan de functie begon, kon ze niet vermoeden dat ze na honderd dagen al te maken zou krijgen met de grote crisis van het coronavirus. "We zijn samen versterkt uit die crisis gekomen", aldus Von der Leyen in Berlijn. De EU heeft zich volgens haar ook sterk getoond na de inval van Rusland in Oekraïne. "We hebben vanaf dag 1 stevig de zijde van Oekraïne gekozen".

Grote kansen

Of Von der Leyen de belangrijke functie ook krijgt, is nog niet zeker. Na de Europese verkiezingen in juni beslist het nieuwe Europese Parlement over de voorzitter van de Europese Commissie. Haar kansen zijn wel groot. Von der Leyen is in Brussel geboren en opgegroeid als kind van een Europese ambtenaar. Ze spreekt als Duitse uitstekend Frans, dat naast het Engels een werktaal in de EU is.

De Duitse oud-minister van Defensie heeft de afgelopen jaren als commissievoorzitter bovendien de stabiliteit weten te behouden. In een onzekere buitenwereld, met de oorlog aan de Europese buitengrens tussen Oekraïne en Rusland, is dat een grote troef.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

4 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

6 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

7 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

7 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

8 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

8 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

8 uur geleden