Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie ziet toch ruimte voor prijsplafond gas

Europese Commissie ziet toch ruimte voor prijsplafond gas

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie wil toch praten over een limiet aan de gasprijs. De commissie zag lang niets in een prijsplafond, maar "de situatie is wezenlijk veranderd", zegt voorzitter Ursula von der Leyen. Het draagvlak voor zo'n maatregel om de torenhoge energieprijzen te dempen is volgens haar gegroeid en sommige bezwaren zijn minder zwaar gaan wegen.

Met name zuidelijke EU-landen dringen onder druk van burgers en bedrijven die hun rekeningen niet meer kunnen betalen al geruime tijd aan op een maximumprijs voor gas. Inmiddels zijn de voorstanders in de meerderheid. Maar de commissie en lidstaten als Nederland en Duitsland willen niet zo rigoureus ingrijpen in de energiemarkt. Ze vrezen onder meer dat leveranciers Europa inruilen voor beter betalende klanten.

"We staan klaar om een plafond te bespreken voor de prijs van gas dat wordt gebruikt om stroom op te wekken", zei Von der Leyen in het Europees Parlement, zoals Spanje en Portugal eerder zelf al hebben ingevoerd. "Maar we moeten ook kijken naar gasprijzen buiten de elektriciteitsmarkt." Ze leek te verwijzen naar een algemeen prijsplafond als "tijdelijke oplossing" zolang de gasprijs nog buitensporig wordt bepaald door het pijpleidinggas uit Rusland.

Beter voorbereid

Een prijsplafond kan de aanvoer van gas op het spel zetten, memoreerde Von der Leyen. Maar de steun is groter en "we zijn nu beter voorbereid". De gasopslagreservoirs van de EU zijn inmiddels voor 90 procent gevuld, meldde ze.

De EU-leiders komen vrijdag in Praag bijeen voor een top die waarschijnlijk in het teken staat van de energiecrisis.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Wall Street na opschuiven tariefdeadline

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door de onrust rond het handelsbeleid van president Donald Trump. Hij kondigde maandag nieuwe tarieven aan voor veertien landen, waaronder belangrijke handelspartners als Japan en Zuid-Korea, die op 1 augustus van kracht worden. Deze tarieven waren hoger dan beleggers hadden verwacht.

1 uur geleden
Pvc-fabriek op Chemelot sluit na ruim halve eeuw, 100 banen weg

BEEK (ANP) - De pvc-fabriek van Vynova op het bedrijventerrein Chemelot sluit de deuren, heeft de directie van het bedrijf bekendgemaakt. De productiefaciliteit in Limburg bestond sinds 1972. Door de sluiting verdwijnen de banen van ongeveer honderd mensen.

1 uur geleden
Daimler Truck wil 5000 banen schrappen in Duitsland

CHARLOTTE (ANP/DPA) - Daimler Truck wil de komende jaren ongeveer 5000 banen schrappen in Duitsland. Dat heeft de Duitse vrachtwagenfabrikant dinsdag bekendgemaakt tijdens een strategiepresentatie in de Verenigde Staten. Volgens een woordvoerder verdwijnen de banen grotendeels via natuurlijk verloop.

1 uur geleden
Europese Commissie en VS nemen meer tijd voor handelsdeal

BRUSSEL/STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie neemt meer tijd om tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag. De Amerikaanse president Donald Trump heeft de deadline "zoals we begrijpen verschoven naar 1 augustus en dat geeft ons dan ook meer tijd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën. Eerder werd gesproken over 9 juli waarop de EU en de VS tot een akkoord moesten komen.

2 uur geleden
Vijftien lidstaten mogen hoger begrotingstekort voor defensie

BRUSSEL (ANP) - Vijftien EU-lidstaten hebben dinsdag toestemming gekregen om hun begrotingstekort te laten oplopen om daarmee extra in defensie te kunnen investeren. Het gaat onder meer om België, Denemarken, Griekenland, Hongarije, Polen en Portugal.

3 uur geleden
Von der Leyen accepteert niet dat China handelt met Rusland

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen accepteert niet dat China handel blijft drijven met Rusland gezien de oorlog in Oekraïne. Dat zei ze dinsdag in een toespraak in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met toetreding Bulgarije tot eurozone

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren.

4 uur geleden