'Europese Commissie ziet bezwaren voor overname moeder Pearle'
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat brillengigant EssilorLuxottica waarschuwen dat de overname van optiekconcern GrandVision, bekend van keten Pearle, op mededingingsbezwaren kan stuiten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese marktwaakhond zal die waarschuwing in de komende dagen naar de Frans-Italiaanse onderneming sturen.
Een zogeheten mededeling van punten van bezwaar van de Europese Commissie verhoogt meestal de druk op bedrijven. Die kunnen dan concessies doen om een overname toch door te laten gaan, zoals bijvoorbeeld het afstoten van onderdelen.
Als EssilorLuxottica de optiekketens van GrandVision in handen krijgt, heeft het bedrijf 7000 winkels wereldwijd. In Nederland heeft GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish. In de GrandVision-winkels verkoopt het bedrijf nu al zijn Varilux-lenzen en brillen van merken als Ray-Ban.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geleden