'Europese Commissie ziet bezwaren voor overname moeder Pearle'
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat brillengigant EssilorLuxottica waarschuwen dat de overname van optiekconcern GrandVision, bekend van keten Pearle, op mededingingsbezwaren kan stuiten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese marktwaakhond zal die waarschuwing in de komende dagen naar de Frans-Italiaanse onderneming sturen.
Een zogeheten mededeling van punten van bezwaar van de Europese Commissie verhoogt meestal de druk op bedrijven. Die kunnen dan concessies doen om een overname toch door te laten gaan, zoals bijvoorbeeld het afstoten van onderdelen.
Als EssilorLuxottica de optiekketens van GrandVision in handen krijgt, heeft het bedrijf 7000 winkels wereldwijd. In Nederland heeft GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish. In de GrandVision-winkels verkoopt het bedrijf nu al zijn Varilux-lenzen en brillen van merken als Ray-Ban.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
3 uur geleden