Europese Commissie ziet bezwaren tegen verkoop ITA aan Lufthansa
BRUSSEL (ANP) - De verkoop door Italië van een belang in de nationale luchtvaartmaatschappij ITA Airways aan het Duitse Lufthansa stuit voorlopig op bezwaren van de Europese Commissie. De commissie opent een diepgaand onderzoek naar de transactie, omdat die de concurrentie lijkt te schaden.
Een eerste onderzoek wijst erop dat "dat de transactie de concurrentie zou kunnen beperken op verschillende korte- en langeafstandsroutes van en naar Italië", zegt de commissie. Het gaat dan vooral over vluchten tussen Italië en Midden-Europa, waar Lufthansa en ITA nu vaak elkaars enige concurrenten zijn, en tussen Italië en de Verenigde Staten, Canada, Japan en India. Ook zou ITA een te dominante positie kunnen krijgen op het Milanese vliegveld Linate.
ITA, dat helemaal in handen is van de Italiaanse overheid, is de ingekrompen voortzetting van Alitalia. De nationale vliegmaatschappij weet al jaren maar ternauwernood te overleven. Het Italiaanse ministerie van Financiën is al een poos op zoek naar een koper. Het kwam vorig jaar met Lufthansa overeen dat het Duitse luchtvaartconcern een belang van 41 procent zou nemen, met de mogelijkheid dat later uit te breiden.
De Europese Commissie heeft tot 6 juni de tijd om te beslissen of ze de deal blokkeert of goedkeurt, al dan niet onder voorwaarden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden