Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie zegt Oekraïne 35 miljard euro aan leningen toe

Europese Commissie zegt Oekraïne 35 miljard euro aan leningen toe

e KYIV (ANP) - De Europese Commissie zegt Oekraïne maximaal 35 miljard euro aan leningen toe. Dat heeft de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag bekendgemaakt tijdens een bezoek aan Kyiv.

Door de "voortdurende Russische aanvallen heeft Oekraïne blijvende steun van de Europese Unie nodig", schrijft Von der Leyen op X. De toezegging van vrijdag is "een andere belangrijke bijdrage van de EU aan het herstel van Oekraïne".

Oekraïne mag zelf beslissen waar het land het geld voor gaat inzetten, zei Von der Leyen tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De miljarden geven Oekraïne financiële stabiliteit, zei de politica. Het geld is afkomstig van bevroren Russische tegoeden, zei Von der Leyen. Het is volgens haar terecht dat agressor Rusland meebetaalt aan het herstel van Oekraïne.

Oekraïne gaat het geld onder meer gebruiken voor wapens zoals drones en luchtafweer, de bouw van schuilkelders bij scholen en bescherming van de energievoorziening in het land, zei Zelensky.

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

15 minuten geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

2 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

4 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

11 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

11 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

11 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

14 uur geleden