Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie wil verlenging regels opsporen kinderporno

Europese Commissie wil verlenging regels opsporen kinderporno

BRUSSEL (ANP) - Een Europese regeling voor telecombedrijven om op vrijwillige basis seksueel misbruik van kinderen op te sporen en te verwijderen wordt waarschijnlijk verlengd tot 2026. De Europese Commissie heeft de verlenging voorgesteld nu de EU-landen onderling te verdeeld zijn om tot echte EU-wetgeving te komen.

De huidige tijdelijke regeling loopt in de zomer van 2024 af. Met de verlenging hoopt de Europese Commissie te voorkomen dat er straks helemaal geen juridische basis meer is voor het opsporen van kinderporno. Dan zouden makers en bekijkers van kinderporno er makkelijker mee wegkomen als ze beelden delen of kinderen online verleiden. In sommige gevallen kan het zelfs tot straffeloosheid leiden. Volgens de commissie neemt de hoeveelheid materiaal en ook de ernst van de misdrijven toe. Met de huidige en toekomstige regeling kan het nu aangetroffen datamateriaal ook de basis blijven voor strafzaken.

Een alomvattende EU-regeling kan er pas komen als zowel het Europees Parlement als de EU-landen het eens worden over de tekst en de voorwaarden. Probleem bij het vinden van de juiste woorden is dat het bestrijden en opsporen van kindermisbruik vaak samengaat met een inbreuk op privacyregels. Bijvoorbeeld als het internet en chats en telefoonboodschappen systematisch moeten worden doorzocht of versleutelde informatie moet worden blootgelegd.

Goede balans vinden

Een werkgroep in het Europees Parlement heeft vorige maand een compromistekst goedgekeurd. Normaal gesproken neemt het voltallige parlement dit oordeel binnenkort over. De uitkomst in het Europarlement is dat het systematische doorzoeken alleen gebeurt bij mensen die al verdacht worden van betrokkenheid bij kindermisbruik.

Dezelfde dilemma's om een goede balans te vinden tussen de opsporing van misdaden en de bescherming van privacy spelen nu nog bij de lidstaten. De landen gaan er volgende week opnieuw over vergaderen. Diplomaten bevestigen dat de zaak moeilijk ligt. Europarlementariër Paul Tang van de sociaaldemocratische fractie heeft meegewerkt aan de compromistekst van het Europarlement. Hij heeft de lidstaten opgeroepen "naar ons voorbeeld te kijken", zodat ook de EU-landen snel tot overeenstemming komen.

Meer uit Buitenland

Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

22 minuten geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

1 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

4 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

4 uur geleden
Vertragingen op Belgische luchthavens door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.

7 uur geleden
Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

14 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

14 uur geleden