Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een eenmalige jaarlijkse uitkering voor kleine boeren verhogen van 1200 naar 2500 euro. Ook moeten deze kleine boeren vrijgesteld worden van milieuregels, stelt de Europese Commissie voor in een plan voor vereenvoudiging van de landbouwregels.

De Commissie wil zo kleine boeren steunen, die een belangrijke rol spelen in het plattelandsleven, zeiden Eurocommissarissen Christophe Hansen (Landbouw) en Valdis Dombrovskis (Simplificatie) bij de presentatie van het plan. Kleine boeren hebben minder dan 10 hectare grond, volgens de website van de landbouwcommissie.

Biologische boerderijen moeten makkelijker financiering kunnen krijgen. De Commissie wil haar groene ambities niet verlagen, maar wel de uitvoering vereenvoudigen. Door verplichtingen af te schaffen, denkt de Commissie dat het aantrekkelijker wordt voor boeren en landelijke overheden om groen boeren te stimuleren.

Administratiedruk

Lidstaten moeten ook eenvoudiger geld kunnen vrijmaken voor boeren die te maken hebben met een natuurramp of dierziekten. De Commissie wil dat lidstaten 3 procent van hun EU-landbouwbudget vrij kunnen besteden aan dit soort crises.

EU-boeren hebben volgens de Commissie te maken met "buitensporige administratieve verplichtingen die vaak niet aansluiten bij de realiteit. Deze regeldruk brengt kosten en tijd met zich mee voor boeren en nationale overheden". Met de vereenvoudigingen hoopt de Commissie Europese boeren ruim 1,5 miljard en overheden 210 miljoen euro jaarlijks te laten besparen. Verdere concrete maatregelen moeten nog worden uitgewerkt.

Boerenprotesten

Voor de Europese verkiezingen waren er flinke boerenprotesten in Brussel tegen de regelgeving. De Commissie zegt de zorgen van boeren te hebben meegenomen in deze besluitvorming, maar dat de vereenvoudiging past in een groter plan.

Sinds haar aantreden werkt de Commissie aan een pakket om Europese regels te vereenvoudigen, waarmee ze hoopt dat bedrijven concurrerender kunnen worden. In juni wordt eenzelfde pakket verwacht over defensie, later in het jaar ook voor andere beleidsterreinen.

De lidstaten en het Europees Parlement moeten nog stemmen over het voorstel.

Meer uit Financieel

Koploper NEC rekent ook overtuigend af met NAC Breda

NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.

7 uur geleden
Duitse vicekanselier wil top voor staalsector

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.

9 uur geleden
Japanse centrale bankier: meer vrouwen in voltijdbanen nodig

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.

10 uur geleden
Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

13 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

13 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

15 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

17 uur geleden