Europese Commissie wil extra inspanning TikTok om databescherming
BRUSSEL (ANP) - Vicevoorzitter Vera Jourová van de Europese Commissie "rekent op" de populaire korte videoapp TikTok om zich "extra in te spannen om te voldoen aan de Europese wetgeving voor databescherming en het vertrouwen van de Europese toezichthouders terug te winnen". "Er mag geen enkele twijfel bestaan dat de gegevens van gebruikers in Europa veilig zijn", zei ze na afloop van overleg met TikTok-topman Shou Zi Chew in Brussel.
TikTok ligt onder meer onder vuur omdat bepaalde werknemers van het bedrijf toegang zouden hebben gehad tot gegevens van Amerikaanse gebruikers. Ook zouden data van journalisten zijn gebruikt om lekken in het bedrijf op te sporen. Volgens de commissie heeft Chew gezegd dat die werknemers niet meer bij TikTok werken.
Jourová sprak met TikTok, dat eigendom is van het Chinese technologiebedrijf ByteDance, over "zorgen met betrekking tot de bescherming van persoonsgegevens van Europeanen, de veiligheid van kinderen op het platform, de verspreiding van Russische desinformatie op TikTok en de transparantie van betaalde politieke inhoud", aldus een door de commissie na afloop verspreid verslag van het onderhoud. Binnen twee jaar worden voor grote techbedrijven nieuwe EU-regels over de controle van illegale inhoud op het internet van kracht.
Chew heeft volgens de commissie gezegd dat TikTok investeert in de bestrijding van haatzaaiende boodschappen en de verspreiding van desinformatie. "Hij benadrukte dat de missie van TikTok is om creativiteit te inspireren en vreugde te brengen". Chew sprak in Brussel ook nog met andere Eurocommissarissen, onder wie Margrethe Vestager (Mededinging).
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
9 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
10 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
10 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
12 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
12 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
14 uur geleden