Europese Commissie wil eigen onderzoek bij UNRWA
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat onafhankelijke, door de EU aangestelde experts de hulporganisatie voor Palestijnen UNRWA inspecteren, staat in een verklaring.
Intussen wacht de Europese Commissie het onderzoek van de Verenigde Naties af naar beschuldigingen door Israël dat twaalf stafleden van het VN-agentschap UNRWA betrokken zijn geweest bij de inval van Hamas in Israël op 7 oktober.
De commissie hoopt ook dat de interne opsporingsdienst van UNRWA wordt versterkt. Bovendien hoopt de commissie op een analyse van het werk van al het UNRWA-personeel, om er zeker van te zijn dat ze niet deelnemen aan aanvallen op Israël.
Het VN-agentschap UNRWA ontfermt zich over Palestijnse vluchtelingen. Er werken zo'n 30.000 mensen voor deze dienst, onder wie veel Palestijnen, onder meer als arts of onderwijzer. UNRWA is de grootste humanitaire organisatie in Gaza en is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties. Verschillende landen hebben al de financiering aan UNRWA opgeschort na de Israëlische beschuldigingen van vorige week. De Verenigde Staten deden dat als eerste, Nederland volgde snel.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
3 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
8 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
58 minuten geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
4 uur geleden