Europese Commissie wil eigen onderzoek bij UNRWA
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat onafhankelijke, door de EU aangestelde experts de hulporganisatie voor Palestijnen UNRWA inspecteren, staat in een verklaring.
Intussen wacht de Europese Commissie het onderzoek van de Verenigde Naties af naar beschuldigingen door Israël dat twaalf stafleden van het VN-agentschap UNRWA betrokken zijn geweest bij de inval van Hamas in Israël op 7 oktober.
De commissie hoopt ook dat de interne opsporingsdienst van UNRWA wordt versterkt. Bovendien hoopt de commissie op een analyse van het werk van al het UNRWA-personeel, om er zeker van te zijn dat ze niet deelnemen aan aanvallen op Israël.
Het VN-agentschap UNRWA ontfermt zich over Palestijnse vluchtelingen. Er werken zo'n 30.000 mensen voor deze dienst, onder wie veel Palestijnen, onder meer als arts of onderwijzer. UNRWA is de grootste humanitaire organisatie in Gaza en is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties. Verschillende landen hebben al de financiering aan UNRWA opgeschort na de Israëlische beschuldigingen van vorige week. De Verenigde Staten deden dat als eerste, Nederland volgde snel.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden