Europese Commissie wil eigen onderzoek bij UNRWA
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat onafhankelijke, door de EU aangestelde experts de hulporganisatie voor Palestijnen UNRWA inspecteren, staat in een verklaring.
Intussen wacht de Europese Commissie het onderzoek van de Verenigde Naties af naar beschuldigingen door Israël dat twaalf stafleden van het VN-agentschap UNRWA betrokken zijn geweest bij de inval van Hamas in Israël op 7 oktober.
De commissie hoopt ook dat de interne opsporingsdienst van UNRWA wordt versterkt. Bovendien hoopt de commissie op een analyse van het werk van al het UNRWA-personeel, om er zeker van te zijn dat ze niet deelnemen aan aanvallen op Israël.
Het VN-agentschap UNRWA ontfermt zich over Palestijnse vluchtelingen. Er werken zo'n 30.000 mensen voor deze dienst, onder wie veel Palestijnen, onder meer als arts of onderwijzer. UNRWA is de grootste humanitaire organisatie in Gaza en is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties. Verschillende landen hebben al de financiering aan UNRWA opgeschort na de Israëlische beschuldigingen van vorige week. De Verenigde Staten deden dat als eerste, Nederland volgde snel.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden