Europese Commissie wil digitaal paspoort op telefoon ontwikkelen
STRAATSBURG (ANP) - Een gedigitaliseerde versie van paspoorten en identiteitskaarten op mobiele telefoons moet grenscontroles sneller en makkelijker maken. De Europese Commissie wil daarom dergelijke digitale documenten ontwikkelen, zo heeft Eurocommissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) aangekondigd tijdens een persconferentie in het Europees Parlement.
Het gaat in eerste instantie om documenten voor reizen naar en vanuit het Schengengebied. Het gebruik wordt niet verplicht en de digitale documenten komen dus niet in de plaats van bestaande reisdocumenten. De digitale reisdocumenten moeten vanaf 2030 beschikbaar zijn.
"Dit maakt het makkelijker en sneller voor douanepersoneel. Want je kunt je digitale paspoort tevoren opsturen naar een grenspost en douanepersoneel kan van tevoren onderzoek doen", aldus Johansson. Het grenspersoneel kan zich, volgens haar, vervolgens ter plaatse richten "op de moeilijke gevallen waar ze nog extra checks moeten verrichten, terwijl alle andere mensen snel door kunnen."
Analyse
De Europese Commissie analyseerde dat er alleen al in 2023 600 miljoen keer mensen de EU-buitengrenzen over zijn gestoken van wie, theoretisch, ook het paspoort werd gecontroleerd. Omdat in de toekomst dit aantal reizigers naar verwachting zal toenemen, wil de commissie de grensoversteek werkbaar houden. Maar dan wel, zo staat in het EU-persbericht "met behoud van een hoge veiligheidsgraad, en in acht nemend dat iedere reiziger wordt gecontroleerd."
Het Europees Parlement en de EU-landen moeten nu eerst akkoord gaan met dit voorstel. Als die akkoord zijn, begint de Europese Commissie met de ontwikkeling van de techniek.
Het voorstel komt voort uit eerder gemaakte afspraken van de Schengenlanden om de grenscontroles te versimpelen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
6 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
6 uur geleden