Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie wil digitaal paspoort op telefoon ontwikkelen

Europese Commissie wil digitaal paspoort op telefoon ontwikkelen

STRAATSBURG (ANP) - Een gedigitaliseerde versie van paspoorten en identiteitskaarten op mobiele telefoons moet grenscontroles sneller en makkelijker maken. De Europese Commissie wil daarom dergelijke digitale documenten ontwikkelen, zo heeft Eurocommissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) aangekondigd tijdens een persconferentie in het Europees Parlement.

Het gaat in eerste instantie om documenten voor reizen naar en vanuit het Schengengebied. Het gebruik wordt niet verplicht en de digitale documenten komen dus niet in de plaats van bestaande reisdocumenten. De digitale reisdocumenten moeten vanaf 2030 beschikbaar zijn.

"Dit maakt het makkelijker en sneller voor douanepersoneel. Want je kunt je digitale paspoort tevoren opsturen naar een grenspost en douanepersoneel kan van tevoren onderzoek doen", aldus Johansson. Het grenspersoneel kan zich, volgens haar, vervolgens ter plaatse richten "op de moeilijke gevallen waar ze nog extra checks moeten verrichten, terwijl alle andere mensen snel door kunnen."

Analyse

De Europese Commissie analyseerde dat er alleen al in 2023 600 miljoen keer mensen de EU-buitengrenzen over zijn gestoken van wie, theoretisch, ook het paspoort werd gecontroleerd. Omdat in de toekomst dit aantal reizigers naar verwachting zal toenemen, wil de commissie de grensoversteek werkbaar houden. Maar dan wel, zo staat in het EU-persbericht "met behoud van een hoge veiligheidsgraad, en in acht nemend dat iedere reiziger wordt gecontroleerd."

Het Europees Parlement en de EU-landen moeten nu eerst akkoord gaan met dit voorstel. Als die akkoord zijn, begint de Europese Commissie met de ontwikkeling van de techniek.

Het voorstel komt voort uit eerder gemaakte afspraken van de Schengenlanden om de grenscontroles te versimpelen.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

5 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

6 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

6 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

8 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

9 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

9 uur geleden