Europese Commissie waarschuwt tegen toenadering tot Rusland
BRUSSEL (ANP) - Wie toenadering zoekt met Rusland, moet op zijn tellen passen, waarschuwt de Europese Commissie. De vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni "staat niet op zichzelf", maar past in "een patroon", zegt voorzitter Ursula von der Leyen.
De commissievoorzitter ziet niets in het aanhalen van de banden met de grote buur, zoals bijvoorbeeld de Franse president Emmanuel Macron met regelmaat oppert. Ze wijst op het patroon van nietsontziende agressie tegen tegenstanders van het Kremlin "in Georgië, Oekraïne, Syrië en Salisbury" en pogingen "verkiezingen over de hele wereld te manipuleren. Dit patroon verandert niet. En daar verandert ook geen pijpleiding iets aan", waarschuwde Von der Leyen met een verwijzing naar de gasleiding waaraan Rusland samen met Europese landen werkt.
Om een vuist te kunnen maken op het wereldtoneel moet de Europese Unie wel af van het veto voor lidstaten over buitenlands beleid, zei Von der Leyen in haar eerste Staat van de Unie. Als een aanzienlijke meerderheid van de landen bijvoorbeeld wil optreden tegen Moskou, moet één lidstaat dat niet langer kunnen dwarsbomen. Nu verlamt dat nog vaak het Europese buitenlandbeleid.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
19 minuten geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
21 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
7 uur geleden