Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie verwerpt op voorhand verhoging handelstarieven

Europese Commissie verwerpt op voorhand verhoging handelstarieven

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt op voorhand een tariefsverhoging door de VS van 25 procent op aluminium en staal. De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag tegen journalisten gezegd dat hij dat gaat doen. De Europese Commissie heeft "nog geen officiële kennisgeving ontvangen over het opleggen van aanvullende tarieven op EU-goederen", zegt de commissie in een schriftelijke verklaring.

Hoewel ze zegt niet te reageren op "algemene aankondigingen zonder details of schriftelijke verduidelijking", tekent ze wel aan dat de EU geen rechtvaardiging ziet voor het opleggen van tarieven op haar export.

Als Trump doorzet, zal de EU daarop reageren "om de belangen van Europese bedrijven, werknemers en consumenten te beschermen tegen ongerechtvaardigde maatregelen", zo staat in de maandag uitgebrachte verklaring.

Onzekerheid

Daarin zegt de Europese Commissie dat het opleggen van tarieven "onwettig en economisch contraproductief" is.

Tarieven zijn in wezen belastingen, schrijft de commissie. "Door tarieven op te leggen zouden de VS hun eigen burgers belasten, de kosten voor bedrijven verhogen en de inflatie aanwakkeren." Hogere tarieven vergroten de economische onzekerheid en verstoren de efficiëntie en integratie van de wereldmarkten, waarschuwt de commissie.

Schadelijk

Sinds het aantreden van Trump vreest de Europese Unie maatregelen van de VS tegen de EU. De EU was tot nu ontkomen aan de verhogingen, maar de Amerikaanse president had al gezegd dat hij ook aan Europa hogere handelstarieven zou opleggen.

Duitsland zegt dat wordt gewerkt aan het voorkomen van heffingen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken. De Duitse economieminister Robert Habeck zou al gesproken hebben met EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič over de dreiging van meer tarieven op Europese goederen. De woordvoerder zei verder dat heffingen schadelijk zijn voor alle partijen.

Meer uit Buitenland

AzG: meer noodhulp nodig om ebola-uitbraak te bedwingen

BUNIA (ANP) - Er is meer noodhulp nodig om de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo onder controle te brengen, stelt Artsen zonder Grenzen (AzG). Volgens de hulporganisatie verspreidt het dodelijke virus zich een maand na de uitbraak nog altijd sneller dan dat de hulp voor de bestrijding toeneemt.

1 uur geleden
Wereldwijd positieve geluiden over overeenkomst Iran en VS

DEN HAAG (ANP/AFP) - Wereldwijd wordt de aangekondigde raamovereenkomst voor een duurzaam staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran positief ontvangen. Onder meer landen in de regio spreken hun steun uit voor het vrijdag te tekenen document.

1 uur geleden
Iran: VS verantwoordelijk voor einde aanvallen Israël op Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran vindt dat de Verenigde Staten ervoor verantwoordelijk zijn dat Israël zijn aanvallen op Libanon beëindigt. De VS en Iran hebben een deal gesloten die ook Libanon omvat, maar Israël was geen partij bij de overeenkomst en is in elk geval niet van plan zijn troepen uit Libanon terug te trekken.

1 uur geleden
Frankrijk: missie Straat van Hormuz kan snel worden ingezet

LUXEMBURG (ANP) - De internationale missie die tientallen landen hebben voorbereid om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen, kan snel worden ingezet. Dat zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot maandagochtend in Luxemburg.

2 uur geleden
Libanese functionaris: Libanon niet bekend met details akkoord

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon is niet op de hoogte gesteld van de details van het akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran, zegt een Libanese functionaris. De overeenkomst moet een eerste stap zijn naar het beëindigen van de Iranoorlog, inclusief de strijd in Libanon.

2 uur geleden
Bron: VS en Iran houden deze week indirecte besprekingen in Doha

DOHA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran gaan deze week indirecte besprekingen houden in de Qatarese hoofdstad Doha, zegt een diplomaat tegen persbureau AFP. Die gesprekken zijn bedoeld als voorbereiding op de ondertekening van een deal tussen de twee landen, vrijdag in Zwitserland.

2 uur geleden
Rusland ontkent aanval op kloostercomplex in Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het een historisch kloostercomplex in Kyiv heeft getroffen bij de jongste nachtelijke aanvallen op Oekraïne. De religieuze locatie is geraakt door een raket van het Amerikaanse luchtafweersysteem Patriot die mogelijk verkeerd is afgevuurd, stelt het Russische ministerie van Defensie.

2 uur geleden