Europese Commissie vergadert met nieuwe EU-voorzitter Duitsland
BRUSSEL/BERLIJN (ANP) - De leden van de Europese Commissie houden donderdag video-overleg met de Duitse regering over de EU-prioriteiten voor de komende zes maanden. De regering van bondskanselier Angela Merkel nam woensdag het roterende EU-voorzitterschap over. Berlijn zit tot eind dit jaar de Europese ministerraden voor en bepaalt de agenda.
De belangrijkste doelstelling van de Duitsers is de Europese economie sterker uit de coronacrisis te laten komen. Merkel en de Europese Commissie willen dat de 27 regeringsleiders snel een akkoord bereiken over de Europese meerjarenbegroting en een groot miljardenfonds voor de meest getroffen landen en regio’s, liefst op de EU-top die half juli in Brussel wordt gehouden.
Veel Europese dossiers lagen de afgelopen maanden stil vanwege de coronapandemie. De Duitsers willen de draad met veel ambitie oppakken. Op hun bord liggen lastige onderwerpen als de klimaataanpak, migratie, digitalisering, naleving van de rechtsstaat en defensie. Tegelijkertijd lopen de onderhandelingen met de Britten over de toekomstige relatie.
Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Merkel geven om 16.30 uur een persconferentie. Merkel reist volgende week naar Brussel om in gesprek te gaan met het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden