Europese Commissie vergadert met nieuwe EU-voorzitter Duitsland
BRUSSEL/BERLIJN (ANP) - De leden van de Europese Commissie houden donderdag video-overleg met de Duitse regering over de EU-prioriteiten voor de komende zes maanden. De regering van bondskanselier Angela Merkel nam woensdag het roterende EU-voorzitterschap over. Berlijn zit tot eind dit jaar de Europese ministerraden voor en bepaalt de agenda.
De belangrijkste doelstelling van de Duitsers is de Europese economie sterker uit de coronacrisis te laten komen. Merkel en de Europese Commissie willen dat de 27 regeringsleiders snel een akkoord bereiken over de Europese meerjarenbegroting en een groot miljardenfonds voor de meest getroffen landen en regio’s, liefst op de EU-top die half juli in Brussel wordt gehouden.
Veel Europese dossiers lagen de afgelopen maanden stil vanwege de coronapandemie. De Duitsers willen de draad met veel ambitie oppakken. Op hun bord liggen lastige onderwerpen als de klimaataanpak, migratie, digitalisering, naleving van de rechtsstaat en defensie. Tegelijkertijd lopen de onderhandelingen met de Britten over de toekomstige relatie.
Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Merkel geven om 16.30 uur een persconferentie. Merkel reist volgende week naar Brussel om in gesprek te gaan met het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
3 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.
4 uur geleden