Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie verdrievoudigt humanitaire hulp voor Gaza

Europese Commissie verdrievoudigt humanitaire hulp voor Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat het huidige budget voor humanitaire hulp aan Gaza onmiddellijk met 50 miljoen euro verhogen. Het totale bedrag komt daarmee op meer dan 75 miljoen euro.

Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen sprak zaterdag met António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Na het gesprek kondigde Von der Leyen aan dat het bedrag voor hulp aan de burgers in Gaza wordt verhoogd. "We zullen nauw blijven samenwerken met de VN om ervoor te zorgen dat deze hulp de hulpbehoevenden in de Gazastrook bereikt", aldus Von der Leyen.

De voorzitter herhaalde dat de commissie Israël steunt om zich tegen "de terroristen van Hamas" te verdedigen, in overeenstemming met het internationaal recht. "We werken er hard aan om ervoor te zorgen dat onschuldige burgers in Gaza in dit verband steun krijgen."

Basisbehoeften

Het extra geld van de EU moet er volgens de Europese Commissie voor zorgen dat burgers in Gaza kunnen worden voorzien in hun basisbehoeften. EU-Commissaris voor crisisbeheer Janez Lenarcic benadrukte dat het essentieel is dat noodhulp veilig en onbeperkt kan worden geboden. Israël blokkeert de toegang van hulpmiddelen in de Gazastrook in reactie op de terreuraanval van Hamas vorig weekend. Hulporganisaties hebben noodhulp klaarstaan in Egypte en wachten op een overeenkomst om die te mogen leveren in Gaza.

De Europese Commissie zei maandag aanvankelijk financiële hulp aan de Palestijnen voorlopig stop te zetten, na de aanval van Hamas. Noodhulp zou buiten deze maatregel vallen. Later moest de EC toch terugkrabbelen. De commissie had niet de nodige instemming van de EU-lidstaten gevraagd en er waren veel vragen over het stoppen van hulp en de burgers die daardoor geraakt zouden worden.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

7 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

8 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

11 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

11 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

11 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

12 uur geleden