Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie verdenkt producenten Noorse zalm van kartel

Europese Commissie verdenkt producenten Noorse zalm van kartel

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verdenkt zes producenten van Noorse kweekzalm van het maken van verboden prijsafspraken. Ze dreven tussen 2011 en 2019 zo de prijs op en boekten hoge winsten.

Visproducenten Mowi, Cermaq, Grieg Seafood, Bremnes, Lerøy en SalMar moeten vrezen voor hoge boetes, die kunnen oplopen tot 10 procent van de mondiale jaaromzet. Ze krijgen nu de kans om zich te verweren tegen de voorlopige conclusies van de commissie, waarna deze een eindoordeel velt.

Het onderzoek begon in 2019, toen inspecteurs in Noorwegen en ook in Nederland kantoren van de zes bedrijven binnenvielen. De commissie was gealarmeerd door "verschillende marktspelers" over mogelijke wanpraktijken.

Verse vis

Noorwegen is goed voor meer dan de helft van de Atlantische kweekzalm. Het merendeel daarvan gaat naar de EU. De veronderstelde verboden prijsafspraken gingen over verse vis, niet over ingevroren of bewerkte zalm.

De zes producenten "wisselden marktgevoelige informatie uit" over de hoeveelheid vis die ze op de markt wilden brengen en tegen welke prijs, stelt de commissie, die de vrije concurrentie op de Europese markt bewaakt. Ze hoopten zo de schommelingen in de markt te dempen, denkt de commissie.

Meer uit Financieel

Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

13 minuten geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

1 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

1 uur geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

1 uur geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

1 uur geleden
Polen verlaagt de accijns en btw op brandstof om prijsstijgingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.

1 uur geleden
Wall Street overwegend lager na onzekerheid onderhandelingen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.

2 uur geleden