Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: te vroeg voor Europese actie tegen MKZ

Europese Commissie: te vroeg voor Europese actie tegen MKZ

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie houdt de uitbraak van mond-en-klauwzeer (MKZ) in Duitsland nauwlettend in de gaten. Het is nog te vroeg om over een mogelijke Europese ingreep te spreken, zegt een woordvoerder van de Commissie.

De Commissie staat in contact met de Duitse autoriteiten en sprak maandag met eigen experts over de dierenziekte. Een grotere uitbraak kan grote gevolgen hebben voor de Europese handel en leiden tot economische schade.

Vooralsnog volgt de Duitse overheid EU-wetgeving die onder meer een transportverbod oplegt in de regio waar MKZ is geconstateerd. Daarna bekijkt Brussel of verdere maatregelen nodig zijn.

De Commissie wijst erop dat er vaccin tegen MKZ beschikbaar is. Maar dat vaccin moet wel strategisch worden ingezet, zegt de woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

21 minuten geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

1 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

1 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

5 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

5 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

7 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

9 uur geleden