Europese Commissie: te vroeg voor Europese actie tegen MKZ
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie houdt de uitbraak van mond-en-klauwzeer (MKZ) in Duitsland nauwlettend in de gaten. Het is nog te vroeg om over een mogelijke Europese ingreep te spreken, zegt een woordvoerder van de Commissie.
De Commissie staat in contact met de Duitse autoriteiten en sprak maandag met eigen experts over de dierenziekte. Een grotere uitbraak kan grote gevolgen hebben voor de Europese handel en leiden tot economische schade.
Vooralsnog volgt de Duitse overheid EU-wetgeving die onder meer een transportverbod oplegt in de regio waar MKZ is geconstateerd. Daarna bekijkt Brussel of verdere maatregelen nodig zijn.
De Commissie wijst erop dat er vaccin tegen MKZ beschikbaar is. Maar dat vaccin moet wel strategisch worden ingezet, zegt de woordvoerder.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
37 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden