Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie sust zorgen biometrisch systeem voor reizigers

Europese Commissie sust zorgen biometrisch systeem voor reizigers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie houdt het onderzoek naar mogelijke Russische betrokkenheid bij de ontwikkeling van het nieuwe biometrische controlesysteem voor reizigers nauwlettend in de gaten. Vooralsnog is er geen reden tot zorgen voor reizigers, zegt een woordvoerder van de commissie tegen het ANP.

"Er is geen sprake van een inbreuk op de beveiliging. Het in- en uitreissysteem is nog niet operationeel en er is daarom nog niet begonnen met het verzamelen van gegevens", aldus de woordvoerder.

Het Europees Openbaar Ministerie bevestigt dat het naar aanleiding van een klacht een grondig onderzoek instelt naar de Franse IT-groep Atos. Die zou personeel in Rusland hebben ingezet om in 2021 software te kopen voor het zogenoemde Entry/Exit System (EES) van de EU, meldt de Financial Times. Dat systeem registreert geautomatiseerd reizigers uit niet-EU-landen.

Veiligheidseisen

Het gaat zowel om reizigers met een visum als mensen die visumvrij naar een van de EU-lidstaten kunnen reizen. Elke keer als zij een EU-buitengrens oversteken, worden onder meer naam, biometrische gegevens en type reisdocument geregistreerd. Als de toegang wordt geweigerd, wordt dat ook opgeslagen. Het systeem zou vorig jaar november worden ingevoerd. De Europese Commissie besloot dat uit te stellen omdat een aantal landen, waaronder Nederland, er nog niet klaar voor was. Een nieuwe invoerdatum is nog niet geprikt.

Het EU-Agentschap voor het beheer van grootschalige IT-systemen (EU-LISA) moet ervoor zorgen dat aan alle veiligheidseisen wordt voldaan, zegt de woordvoerder van de Europese Commissie. Het agentschap moet er volgens de woordvoerder ook voor zorgen "dat veiligheidsrisico's worden uitgesloten voordat het systeem in gebruik kan worden genomen."

Meer uit Financieel

Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

3 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

9 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

1 dag geleden