Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie sust zorgen biometrisch systeem voor reizigers

Europese Commissie sust zorgen biometrisch systeem voor reizigers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie houdt het onderzoek naar mogelijke Russische betrokkenheid bij de ontwikkeling van het nieuwe biometrische controlesysteem voor reizigers nauwlettend in de gaten. Vooralsnog is er geen reden tot zorgen voor reizigers, zegt een woordvoerder van de commissie tegen het ANP.

"Er is geen sprake van een inbreuk op de beveiliging. Het in- en uitreissysteem is nog niet operationeel en er is daarom nog niet begonnen met het verzamelen van gegevens", aldus de woordvoerder.

Het Europees Openbaar Ministerie bevestigt dat het naar aanleiding van een klacht een grondig onderzoek instelt naar de Franse IT-groep Atos. Die zou personeel in Rusland hebben ingezet om in 2021 software te kopen voor het zogenoemde Entry/Exit System (EES) van de EU, meldt de Financial Times. Dat systeem registreert geautomatiseerd reizigers uit niet-EU-landen.

Veiligheidseisen

Het gaat zowel om reizigers met een visum als mensen die visumvrij naar een van de EU-lidstaten kunnen reizen. Elke keer als zij een EU-buitengrens oversteken, worden onder meer naam, biometrische gegevens en type reisdocument geregistreerd. Als de toegang wordt geweigerd, wordt dat ook opgeslagen. Het systeem zou vorig jaar november worden ingevoerd. De Europese Commissie besloot dat uit te stellen omdat een aantal landen, waaronder Nederland, er nog niet klaar voor was. Een nieuwe invoerdatum is nog niet geprikt.

Het EU-Agentschap voor het beheer van grootschalige IT-systemen (EU-LISA) moet ervoor zorgen dat aan alle veiligheidseisen wordt voldaan, zegt de woordvoerder van de Europese Commissie. Het agentschap moet er volgens de woordvoerder ook voor zorgen "dat veiligheidsrisico's worden uitgesloten voordat het systeem in gebruik kan worden genomen."

Meer uit Financieel

Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

58 minuten geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

1 uur geleden
Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

1 uur geleden
Klanten failliet zonne-energiebedrijf Soly naar Noors Otovo

AMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.

2 uur geleden
Moskou zet WhatsApp onder druk, Russen klagen over storingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.

2 uur geleden
Supers willen namen vegaburger en plantaardige schnitzel behouden

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.

3 uur geleden
Duitse industrie: 170.000 banen verloren in afgelopen jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.

3 uur geleden