Europese Commissie stort 10 miljoen op rekening UNRWA
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA financieel steunen. Vrijdag maakte Brussel 10 miljoen euro over aan de hulporganisatie. Dat geld komt bovenop de 82 miljoen euro die UNRWA op eerdere momenten dit jaar al heeft ontvangen. Dat is nodig, zegt de Europese Commissie, omdat de situatie in Gaza steeds onzekerder wordt.
Begin december stemde een meerderheid van de Tweede Kamer nog voor het verlagen van de Nederlandse bijdrage aan de VN-hulporganisatie. Volgend jaar krijgt UNRWA nog maar 15 miljoen euro van Nederland in plaats van 19 miljoen euro. De overgebleven 4 miljoen euro wordt wel geïnvesteerd in humanitaire hulp aan de Palestijnse gebieden, heeft minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) laten weten. In de jaren daarna wordt de Nederlandse bijdrage afgebouwd totdat het in 2029 nog om 1 miljoen euro gaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
5 uur geleden