Europese Commissie stopt 4,6 miljard in klimaatneutrale projecten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie investeert 4,6 miljard euro in Europese baanbrekende projecten die de EU helpen klimaatneutraal te worden. Het gaat bijvoorbeeld om de ontwikkeling van batterijen voor elektrische voertuigen en de productie van hernieuwbare waterstof, zo heeft de Europese Commissie dinsdag bekendgemaakt.
Het geld wordt toegevoegd aan het bestaande innovatiefonds. Van de 4,6 miljard is 3,4 miljard euro beschikbaar voor technologieën om de uitstoot van broeikasgassen onder de streep tot nul te krijgen. De resterende 1,2 miljard euro wordt gestopt in projecten die de productie van hernieuwbare waterstof moeten versnellen.
Het geld uit het fonds komt uit de inkomsten van het zogeheten emissiehandelssysteem. Aan vervuilende bedrijven worden heffingen opgelegd, die worden geïnvesteerd in "projecten die de groene transformatie van Europa zullen aandrijven", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei). Het gaat volgens hem om een "baanbrekende en strategische aanpak die laat zien hoe de EU haar financiële middelen inzet voor een duurzamere toekomst."
Concurrentievermogen
Volgens vicepresident van de Europese Commissie Teresa Ribera (Schone, rechtvaardige en concurrerende transitie) komt de nieuwe commissie met deze investering haar toezegging na om een klimaatneutrale economie te bevorderen. Met deze investeringen, meteen aan het begin van de nieuwe bestuursperiode van de commissie, ondersteunt zij ook "het concurrentievermogen van de Europese industrieën in belangrijke strategische sectoren", zegt Ribera.
De nieuwe Europese Commissie is zondag van start gegaan, voor een periode van vijf jaar.
Bedrijven kunnen nu voorstellen indienen om aanspraak te maken op het fonds.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
2 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
2 uur geleden