Europese Commissie stopt 4,6 miljard in klimaatneutrale projecten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie investeert 4,6 miljard euro in Europese baanbrekende projecten die de EU helpen klimaatneutraal te worden. Het gaat bijvoorbeeld om de ontwikkeling van batterijen voor elektrische voertuigen en de productie van hernieuwbare waterstof, zo heeft de Europese Commissie dinsdag bekendgemaakt.
Het geld wordt toegevoegd aan het bestaande innovatiefonds. Van de 4,6 miljard is 3,4 miljard euro beschikbaar voor technologieën om de uitstoot van broeikasgassen onder de streep tot nul te krijgen. De resterende 1,2 miljard euro wordt gestopt in projecten die de productie van hernieuwbare waterstof moeten versnellen.
Het geld uit het fonds komt uit de inkomsten van het zogeheten emissiehandelssysteem. Aan vervuilende bedrijven worden heffingen opgelegd, die worden geïnvesteerd in "projecten die de groene transformatie van Europa zullen aandrijven", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei). Het gaat volgens hem om een "baanbrekende en strategische aanpak die laat zien hoe de EU haar financiële middelen inzet voor een duurzamere toekomst."
Concurrentievermogen
Volgens vicepresident van de Europese Commissie Teresa Ribera (Schone, rechtvaardige en concurrerende transitie) komt de nieuwe commissie met deze investering haar toezegging na om een klimaatneutrale economie te bevorderen. Met deze investeringen, meteen aan het begin van de nieuwe bestuursperiode van de commissie, ondersteunt zij ook "het concurrentievermogen van de Europese industrieën in belangrijke strategische sectoren", zegt Ribera.
De nieuwe Europese Commissie is zondag van start gegaan, voor een periode van vijf jaar.
Bedrijven kunnen nu voorstellen indienen om aanspraak te maken op het fonds.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
3 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
11 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
11 uur geleden