Europese Commissie stopt 4,6 miljard in klimaatneutrale projecten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie investeert 4,6 miljard euro in Europese baanbrekende projecten die de EU helpen klimaatneutraal te worden. Het gaat bijvoorbeeld om de ontwikkeling van batterijen voor elektrische voertuigen en de productie van hernieuwbare waterstof, zo heeft de Europese Commissie dinsdag bekendgemaakt.
Het geld wordt toegevoegd aan het bestaande innovatiefonds. Van de 4,6 miljard is 3,4 miljard euro beschikbaar voor technologieën om de uitstoot van broeikasgassen onder de streep tot nul te krijgen. De resterende 1,2 miljard euro wordt gestopt in projecten die de productie van hernieuwbare waterstof moeten versnellen.
Het geld uit het fonds komt uit de inkomsten van het zogeheten emissiehandelssysteem. Aan vervuilende bedrijven worden heffingen opgelegd, die worden geïnvesteerd in "projecten die de groene transformatie van Europa zullen aandrijven", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei). Het gaat volgens hem om een "baanbrekende en strategische aanpak die laat zien hoe de EU haar financiële middelen inzet voor een duurzamere toekomst."
Concurrentievermogen
Volgens vicepresident van de Europese Commissie Teresa Ribera (Schone, rechtvaardige en concurrerende transitie) komt de nieuwe commissie met deze investering haar toezegging na om een klimaatneutrale economie te bevorderen. Met deze investeringen, meteen aan het begin van de nieuwe bestuursperiode van de commissie, ondersteunt zij ook "het concurrentievermogen van de Europese industrieën in belangrijke strategische sectoren", zegt Ribera.
De nieuwe Europese Commissie is zondag van start gegaan, voor een periode van vijf jaar.
Bedrijven kunnen nu voorstellen indienen om aanspraak te maken op het fonds.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
2 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden