Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie start in oktober met uitgifte groene obligatie

Europese Commissie start in oktober met uitgifte groene obligatie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint volgende maand voor het eerst met de uitgifte van groene obligaties, om daarmee de coronaherstelplannen van de EU-lidstaten te financieren. In totaal wil het dagelijks bestuur van de Europese Unie de komende jaren 250 miljard euro ophalen, waarmee de EU de grootste uitgever van groene obligaties ter wereld wordt, zegt begrotingscommissaris Johannes Hahn.

De commissie heeft in juni en juli al 45 miljard euro aan gewone obligaties uitgegeven. Ze wil echter minstens 30 procent van de totaal ongeveer 800 miljard aan subsidies en leningen die de lidstaten krijgen om hun economieën te vergroenen en te versterken in 'groen' steken, aldus de Oostenrijker. Daarbij laat Brussel zich leiden door een lijst van definities van economische activiteiten die als duurzaam worden beschouwd.

Er is volgens Hahn veel belangstelling bij zowel de EU-landen als private investeerders voor groene obligatieleningen voor de middellange en lange termijn. "Elf lidstaten geven zelf al groene obligaties uit, en vier landen zijn het van plan", zei Hahn in Brussel. De groene leningen moeten helpen de klimaatdoelen van de EU te bereiken.

Meer uit Financieel

Vraag naar detachering weer gedaald ondanks zzp-wet

WAARDENBURG (ANP) - De vraag naar detachering is in het afgelopen kwartaal opnieuw gedaald. Volgens de Vereniging van Detacheerders Nederland (VvDN) heeft de verschuiving van flexwerk naar vaste banen door de zzp-wet veel impact op de detacheringsbranche.

1 uur geleden
Damrak fors hoger na deal over verlaging tarieven VS en China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag flink omhoog. Beleggers reageerden positief op de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China afgelopen weekend in Zwitserland. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent sprak van productieve gesprekken en aanzienlijke vooruitgang. Ook volgens de Chinese vicepremier He Lifeng zijn er belangrijke stappen gezet. De twee landen lieten maandag in een gezamenlijke verklaring weten hun handelstarieven te verlagen.

1 uur geleden
China en VS verlagen onderlinge importheffingen fors

GENÈVE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China verlagen hun onderlinge importheffingen fors voor een periode van negentig dagen. Dat hebben de landen bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring die in Genève is vrijgegeven. Deze stap is bedoeld om de handelsspanningen te verminderen en de twee grootste economieën ter wereld nog drie maanden de tijd te geven hun geschillen op te lossen.

1 uur geleden
Krant: ChatGPT-maker OpenAI en Microsoft praten over partnerschap

LONDEN (ANP) - OpenAI en Microsoft heronderhandelen de voorwaarden van hun partnerschap om de maker van chatbot ChatGPT in de toekomst naar de beurs te kunnen brengen, terwijl Microsoft toegang blijft houden tot de AI-modellen van OpenAI. Dat meldde de Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Goudprijs daalt na optimisme over handelsoverleg China - VS

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is gedaald nadat de Verenigde Staten en China optimisme uitspraken over de handelsgesprekken, afgelopen weekend in het Zwitserse Genève. Volgens de delegaties is er grote vooruitgang geboekt bij die gesprekken tussen de economische grootmachten. Later op de dag worden details over de uitkomst van dat overleg verwacht.

2 uur geleden
Minder bedrijven failliet in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 331 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 31 minder faillissementen dan in dezelfde maand een jaar eerder, ofwel een daling van 9 procent. Ten opzichte van maart is het aantal faillissementen gestegen met 23 procent.

3 uur geleden
Aanleg windmolens op land stokt, klimaatdoelen raken uit zicht

DEN HAAG (ANP) - De aanleg van windmolens op land stokt, waardoor klimaatdoelen voor de langere termijn uit zicht dreigen te raken. Volgens de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) is vorig jaar maar voor 127 megawatt aan windmolens bijgebouwd. Dat zijn slechts zo'n 33 turbines en het gaat om de kleinste toename sinds 2017. In Zuid-Limburg, Twente en rond Amersfoort staan nog helemaal geen windmolens.

8 uur geleden