Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie staat tijdelijk meer 'groene' subsidies toe

Europese Commissie staat tijdelijk meer 'groene' subsidies toe

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het gemakkelijker voor de EU-landen om sleutelsectoren voor de overgang naar een economie zonder netto CO2-uitstoot te steunen. Ze wil daarmee investeringen in de ontwikkeling van schone technologieën stimuleren. Ook moet een gunstiger subsidieklimaat voorkomen dat bedrijven vertrekken naar bijvoorbeeld de Verenigde Staten, waar miljarden aan ‘groene’ subsidies beschikbaar zijn.

De nieuwe maatregelen zijn tijdelijk van aard, waarschuwt het dagelijks EU-bestuur. Zo mogen lidstaten onder bepaalde voorwaarden tot 31 december 2025 staatssteun geven voor "strategische" productie, zoals batterijen, zonnepanelen, windturbines, warmtepompen en elektrolyse en het gebruik en de opslag van koolstofafvang. De commissie hoopt op een snellere uitrol van hernieuwbare energie en energieopslag en het koolstofvrij maken van industriële productieprocessen.

De commissie staat lidstaten ook toe in uitzonderlijke gevallen een bedrag te bieden aan bedrijven als er "een reëel risico bestaat dat investeringen wegvloeien uit Europa". Het steunbedrag kan gelijk zijn aan wat het bedrijf op die andere locatie zou ontvangen of wat het bedrijf ertoe zou aanzetten om in Europa te blijven en daar te investeren. Daar zijn wel strenge voorwaarden voor. Een daarvan is dat de begunstigde de modernste productietechnologie moet gebruiken als het gaat om emissies.

Meer uit Financieel

Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

53 minuten geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

1 uur geleden
Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

2 uur geleden
Politie corrigeert: toch geen wachtwoorden gelekt na hack Odido

DEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.

2 uur geleden
Eerste vlucht vanuit Dubai naar Duitsland na begin oorlog Iran

FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.

2 uur geleden
IMF: te vroeg om impact oorlog op wereldeconomie te schatten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten

2 uur geleden