Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie staat tijdelijk meer 'groene' subsidies toe

Europese Commissie staat tijdelijk meer 'groene' subsidies toe

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het gemakkelijker voor de EU-landen om sleutelsectoren voor de overgang naar een economie zonder netto CO2-uitstoot te steunen. Ze wil daarmee investeringen in de ontwikkeling van schone technologieën stimuleren. Ook moet een gunstiger subsidieklimaat voorkomen dat bedrijven vertrekken naar bijvoorbeeld de Verenigde Staten, waar miljarden aan ‘groene’ subsidies beschikbaar zijn.

De nieuwe maatregelen zijn tijdelijk van aard, waarschuwt het dagelijks EU-bestuur. Zo mogen lidstaten onder bepaalde voorwaarden tot 31 december 2025 staatssteun geven voor "strategische" productie, zoals batterijen, zonnepanelen, windturbines, warmtepompen en elektrolyse en het gebruik en de opslag van koolstofafvang. De commissie hoopt op een snellere uitrol van hernieuwbare energie en energieopslag en het koolstofvrij maken van industriële productieprocessen.

De commissie staat lidstaten ook toe in uitzonderlijke gevallen een bedrag te bieden aan bedrijven als er "een reëel risico bestaat dat investeringen wegvloeien uit Europa". Het steunbedrag kan gelijk zijn aan wat het bedrijf op die andere locatie zou ontvangen of wat het bedrijf ertoe zou aanzetten om in Europa te blijven en daar te investeren. Daar zijn wel strenge voorwaarden voor. Een daarvan is dat de begunstigde de modernste productietechnologie moet gebruiken als het gaat om emissies.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

12 minuten geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

2 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

4 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

4 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

5 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

6 uur geleden