Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie roept EU op Oekraïners winter door te helpen

Europese Commissie roept EU op Oekraïners winter door te helpen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt zich grote zorgen over de humanitaire situatie de komende winter in Oekraïne. Door de toegenomen Russische raketaanvallen op vitale infrastructuur komen steeds meer inwoners en bedrijven zonder elektriciteit en verwarming te zitten. Eurocommissaris Janez Lenarčič (Crisismanagement) roept de EU-landen op zich nog meer in te zetten om te helpen het land "winterklaar" te maken en onder meer generatoren naar Oekraïne te sturen.

De commissie stuurt zelf nog deze maand 1800 ton aan hulpgoederen naar Oekraïne. Er is grote behoefte aan allerlei zaken, van medische apparatuur tot voedsel, en van prefab winterbestendige accommodatie voor ontheemden tot schoolbussen. De commissie en de EU-lidstaten hebben sinds de Russische invasie eind februari al meer dan 1,5 miljard euro aan humanitaire steun uitgegeven.

Maar sinds het Russische leger zich steeds meer richt op de energie-infrastructuur van Oekraïne, zijn de humanitaire prioriteiten verschoven, zegt Lenarčič. Er zijn inmiddels al 500 generatoren naar het land verstuurd om bij stroomuitval in te zetten maar dat is lang niet genoeg. De aankomende winter, die er lang en doorgaans heel streng is met temperaturen die ver onder nul kunnen dalen, zullen volgens de commissie ruim 17 miljoen mensen hulp nodig hebben. Van hen zijn meer dan 7 miljoen ontheemden: mensen die door de oorlog hun huis zijn kwijtgeraakt of zijn verdreven en in andere streken van hun land een veilig onderkomen zoeken.

Meer uit Buitenland

Trump stelt nieuwe commandant strijdkrachten Latijns-Amerika aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.

11 minuten geleden
Albanese na Bondi-herdenking: Joodse gemeenschap onbreekbaar

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar", nadat hij vrijdagavond een herdenkingsdienst in een synagoge in Sydney bijwoonde voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee.

41 minuten geleden
Honderden nieuwe Epstein-stukken helemaal zwartgelakt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.

1 uur geleden
Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

7 uur geleden
Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

11 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

11 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

13 uur geleden