Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie overweegt hulp bij grenscontroles Gaza

Europese Commissie overweegt hulp bij grenscontroles Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt hulp te bieden bij de grensovergang bij Rafah in het zuiden van Gaza. Maar de Commissie wil dat alleen doen als Israël en de Palestijnse Autoriteit erom vragen en ermee instemmen, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. Ook is instemming van de EU-lidstaten vereist.

Als het zover komt, kan de grensbijstandsmissie van de Europese Unie (EUBAM) de Palestijnse grensautoriteiten adviseren en assisteren, zei de woordvoerder.

De Europese Commissie gaat door met "onze aanzienlijke financiële en politieke steun aan de Palestijnse Autoriteit om haar hervormingsinspanningen te ondersteunen", voegde hij daaraan toe.

Humanitaire hulp

EU-buitenlandchef Kaja Kallas ontmoet vrijdag de Palestijnse premier Mohammad Mustafa om de toekomstige samenwerking tussen de Europese Unie en de Palestijnse Autoriteit te bespreken.

Het is volgens de Europese Commissie van "vitaal belang" dat de afspraken over het staakt-het-vuren "volledig worden nagekomen zodat alle gijzelaars kunnen worden vrijgelaten en tegelijkertijd een permanent einde aan de vijandelijkheden komt", zei de woordvoerder. De Commissie hoopt dat met het staakt-het-vuren de humanitaire hulp in Gaza weer goed op gang komt en dat "hulp effectief kan worden gedistribueerd aan degenen die het nodig hebben. Ontheemde Gazanen moeten verzekerd zijn van een veilige en waardige terugkeer naar hun huizen."

Wederopbouw

Voor de wederopbouw van Gaza gaat de Europese Commissie samenwerken met internationale partners zoals de Golfstaten, om te komen tot een langetermijnaanpak. "Dat is iets waar we beetje bij beetje aan moeten werken."

De Europese Unie heeft de Palestijnse Autoriteit in 2024 financieel met 400 miljoen euro ondersteund. Een deel daarvan was bestemd voor de wederopbouw.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand rond Los Angeles om storm die 'groot gevaar' brengt

LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.

1 uur geleden
Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

2 uur geleden
Noord-Korea boos dat Zuid-Korea kernonderzeeërs wil bouwen met VS

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

4 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

7 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

9 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

10 uur geleden