Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie overweegt hulp bij grenscontroles Gaza

Europese Commissie overweegt hulp bij grenscontroles Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt hulp te bieden bij de grensovergang bij Rafah in het zuiden van Gaza. Maar de Commissie wil dat alleen doen als Israël en de Palestijnse Autoriteit erom vragen en ermee instemmen, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. Ook is instemming van de EU-lidstaten vereist.

Als het zover komt, kan de grensbijstandsmissie van de Europese Unie (EUBAM) de Palestijnse grensautoriteiten adviseren en assisteren, zei de woordvoerder.

De Europese Commissie gaat door met "onze aanzienlijke financiële en politieke steun aan de Palestijnse Autoriteit om haar hervormingsinspanningen te ondersteunen", voegde hij daaraan toe.

Humanitaire hulp

EU-buitenlandchef Kaja Kallas ontmoet vrijdag de Palestijnse premier Mohammad Mustafa om de toekomstige samenwerking tussen de Europese Unie en de Palestijnse Autoriteit te bespreken.

Het is volgens de Europese Commissie van "vitaal belang" dat de afspraken over het staakt-het-vuren "volledig worden nagekomen zodat alle gijzelaars kunnen worden vrijgelaten en tegelijkertijd een permanent einde aan de vijandelijkheden komt", zei de woordvoerder. De Commissie hoopt dat met het staakt-het-vuren de humanitaire hulp in Gaza weer goed op gang komt en dat "hulp effectief kan worden gedistribueerd aan degenen die het nodig hebben. Ontheemde Gazanen moeten verzekerd zijn van een veilige en waardige terugkeer naar hun huizen."

Wederopbouw

Voor de wederopbouw van Gaza gaat de Europese Commissie samenwerken met internationale partners zoals de Golfstaten, om te komen tot een langetermijnaanpak. "Dat is iets waar we beetje bij beetje aan moeten werken."

De Europese Unie heeft de Palestijnse Autoriteit in 2024 financieel met 400 miljoen euro ondersteund. Een deel daarvan was bestemd voor de wederopbouw.

Meer uit Buitenland

Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

19 minuten geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

2 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

2 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

3 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

4 uur geleden