Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie neemt nog geen stappen tegen Meta

Europese Commissie neemt nog geen stappen tegen Meta

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nog geen maatregelen tegen Meta dat gaat stoppen met het gebruik van factcheckers in de Verenigde Staten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag gezegd. De Commissie geeft geen specifiek commentaar op "iets dat in de VS gebeurt", zei de woordvoerder. Pas als Meta ook in de Europese Unie met factcheckers wil stoppen, komt de Europese Commissie in beeld.

Mocht het bedrijf van Mark Zuckerberg dat ook in de EU willen gaan doen, dan moet Meta eerst een risicoanalyse maken en naar de Europese Commissie sturen. De veranderingen moeten dan voldoen aan de EU-regels voor internetplatforms, zoals die zijn vastgelegd in de wet inzake digitale diensten (DSA), benadrukt de woordvoerder van de Europese Commissie.

"Het werk van factcheckers in de EU is gebaseerd op hoge ethische en professionele standaarden die hun onafhankelijkheid garanderen", zei hij. In de DSA staat dat werken met "onafhankelijke factcheckers wordt beschouwd als een effectieve manier om systeemrisico's die voortvloeien uit zeer grote onlineplatformdiensten te beperken." De woordvoerder noemde daarbij risico's van desinformatie en risico's bij verkiezingsprocessen.

Hoogte eventuele boete

Op het moment dat Meta de EU-wetgeving zou overtreden, kan de Europese Commissie in laatste instantie een boete opleggen die kan oplopen tot 6 procent van de wereldwijde jaaromzet van het bedrijf.

Meta Platforms heeft nu geen plannen om ook in de Europese Unie te stoppen met feitencontroles op socialemediaberichten, zo heeft het bedrijf woensdag laten weten.

Meer uit Buitenland

Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

38 minuten geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

39 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

40 minuten geleden
Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

4 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden