Europese Commissie neemt nog geen stappen tegen Meta
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nog geen maatregelen tegen Meta dat gaat stoppen met het gebruik van factcheckers in de Verenigde Staten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag gezegd. De Commissie geeft geen specifiek commentaar op "iets dat in de VS gebeurt", zei de woordvoerder. Pas als Meta ook in de Europese Unie met factcheckers wil stoppen, komt de Europese Commissie in beeld.
Mocht het bedrijf van Mark Zuckerberg dat ook in de EU willen gaan doen, dan moet Meta eerst een risicoanalyse maken en naar de Europese Commissie sturen. De veranderingen moeten dan voldoen aan de EU-regels voor internetplatforms, zoals die zijn vastgelegd in de wet inzake digitale diensten (DSA), benadrukt de woordvoerder van de Europese Commissie.
"Het werk van factcheckers in de EU is gebaseerd op hoge ethische en professionele standaarden die hun onafhankelijkheid garanderen", zei hij. In de DSA staat dat werken met "onafhankelijke factcheckers wordt beschouwd als een effectieve manier om systeemrisico's die voortvloeien uit zeer grote onlineplatformdiensten te beperken." De woordvoerder noemde daarbij risico's van desinformatie en risico's bij verkiezingsprocessen.
Hoogte eventuele boete
Op het moment dat Meta de EU-wetgeving zou overtreden, kan de Europese Commissie in laatste instantie een boete opleggen die kan oplopen tot 6 procent van de wereldwijde jaaromzet van het bedrijf.
Meta Platforms heeft nu geen plannen om ook in de Europese Unie te stoppen met feitencontroles op socialemediaberichten, zo heeft het bedrijf woensdag laten weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
5 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
5 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.
8 uur geleden