Europese Commissie lanceert plan cyberveiligheid ziekenhuizen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een actieplan gepresenteerd om ziekenhuizen in de Europese Unie beter te beschermen tegen cyberdreigingen. Die nemen volgens de Europese Commissie toe. Daarbij komen ict-systemen plat te liggen en moeten afspraken met patiënten of operaties worden afgezegd. Ook de bescherming van patiëntgegevens loopt gevaar.
Het actieplan heeft als doel cyberaanvallen op ziekenhuizen te voorkomen, beter op te sporen en op te lossen. Het actieplan was aangekondigd bij het aantreden van de nieuwe Europese Commissie.
"Kritieke infrastructuren van onze gezondheidssystemen zijn bijzonder kwetsbaar voor cyberaanvallen, zoals ransomware of datalekken", zegt de Commissie. Met ransomware kunnen criminelen kritieke gegevens of computersystemen vernietigen of de toegang ertoe blokkeren, totdat het slachtoffer losgeld heeft betaald.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
4 uur geleden