
Europese Commissie lanceert plan cyberveiligheid ziekenhuizen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een actieplan gepresenteerd om ziekenhuizen in de Europese Unie beter te beschermen tegen cyberdreigingen. Die nemen volgens de Europese Commissie toe. Daarbij komen ict-systemen plat te liggen en moeten afspraken met patiënten of operaties worden afgezegd. Ook de bescherming van patiëntgegevens loopt gevaar.
Het actieplan heeft als doel cyberaanvallen op ziekenhuizen te voorkomen, beter op te sporen en op te lossen. Het actieplan was aangekondigd bij het aantreden van de nieuwe Europese Commissie.
"Kritieke infrastructuren van onze gezondheidssystemen zijn bijzonder kwetsbaar voor cyberaanvallen, zoals ransomware of datalekken", zegt de Commissie. Met ransomware kunnen criminelen kritieke gegevens of computersystemen vernietigen of de toegang ertoe blokkeren, totdat het slachtoffer losgeld heeft betaald.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.
4 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.
5 uur geledenEL CALLAO (ANP) - Door het instorten van een mijn in de Venezolaanse plaats El Callao in de staat Bolívar zijn maandag zeker veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden plaatselijke media, waaronder La Prensa de Monagas.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De gevluchte president van Madagaskar, Andry Rajoelina, heeft gezegd dat hij naar een veilige plek moest vertrekken om zijn leven te beschermen. Hij verdween plotseling uit de openbaarheid in de voormalige Franse kolonie na weken van protesten door jongeren die zijn aftreden eisten.
11 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Krap drie uur na aankomst in Sharm-el-Sheikh voor een in allerijl ingelaste top over de toekomst van Gaza, is Donald Trump weer vertrokken uit de Egyptische badplaats. De Amerikaanse president ondertekende daar het vredesplan dat onder druk van de VS tot stand is gekomen.
13 uur geleden