Europese Commissie lanceert anti-racismeplan en top
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie lanceert een actieplan om racisme in de EU te bestrijden. Met versterkte wetgeving tegen discriminatie op grond van ras, de aanstelling van een anti-racismecoördinator en de organisatie van een speciale top over racisme volgend jaar hoopt het dagelijks EU-bestuur racisme "uit te wissen".
"We hebben het moment van afrekening bereikt", zei vicevoorzitter Věra Jourová bij de presentatie van het actieplan. Verwijzend naar de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd na zijn arrestatie en de internationale Black Lives Matter-beweging zei ze: "We hebben de woede gezien, ook in Europa. Het protest stuurt een duidelijk signaal, dit moet veranderen".
De commissie gaat onderzoeken of de lidstaten zich aan anti-discriminatiewetten houden op bijvoorbeeld de arbeidsmarkt of in het onderwijs. "We hebben een wettelijk kader in de EU dat waar nodig versterkt wordt." De commissie zelf zal haar wervingsbeleid herzien om een "betere afspiegeling van de maatschappij te worden".
Volgens EU-commissaris voor Gelijkheid Helena Dalli erkent de commissie met de maatregelen "dat niet alleen individuen discrimineren maar dat racisme structureel is. We moeten alle bestuursniveaus aanpakken om het tij te keren". Ze benadrukte: "Niemand wordt als racist geboren."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
3 uur geleden