Europese Commissie lanceert anti-racismeplan en top
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie lanceert een actieplan om racisme in de EU te bestrijden. Met versterkte wetgeving tegen discriminatie op grond van ras, de aanstelling van een anti-racismecoördinator en de organisatie van een speciale top over racisme volgend jaar hoopt het dagelijks EU-bestuur racisme "uit te wissen".
"We hebben het moment van afrekening bereikt", zei vicevoorzitter Věra Jourová bij de presentatie van het actieplan. Verwijzend naar de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd na zijn arrestatie en de internationale Black Lives Matter-beweging zei ze: "We hebben de woede gezien, ook in Europa. Het protest stuurt een duidelijk signaal, dit moet veranderen".
De commissie gaat onderzoeken of de lidstaten zich aan anti-discriminatiewetten houden op bijvoorbeeld de arbeidsmarkt of in het onderwijs. "We hebben een wettelijk kader in de EU dat waar nodig versterkt wordt." De commissie zelf zal haar wervingsbeleid herzien om een "betere afspiegeling van de maatschappij te worden".
Volgens EU-commissaris voor Gelijkheid Helena Dalli erkent de commissie met de maatregelen "dat niet alleen individuen discrimineren maar dat racisme structureel is. We moeten alle bestuursniveaus aanpakken om het tij te keren". Ze benadrukte: "Niemand wordt als racist geboren."
Meer uit Buitenland
BAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
32 minuten geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
58 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
4 uur geleden