Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie kritisch over Vlaamse praalwagens

Europese Commissie kritisch over Vlaamse praalwagens

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft scherpe kritiek op de carnavalsoptocht in het Vlaamse Aalst waar zondag praalwagens reden met joodse karikaturen. "Wij zijn tegen alle vormen van antisemitisme. Zulke beelden horen 75 jaar na de Holocaust niet thuis op de Europese straten", zei een woordvoerder maandag. "Dit is niet verenigbaar met de waarden waarop de EU is gebouwd."

De parade lokte veel kritiek uit, internationaal maar ook van de Belgische premier Sophie Wilmès. Het is volgens haar aan het Openbaar Ministerie om te beoordelen of wettelijke grenzen zijn overschreden.

Het is niet aan de Europese Commissie om juridische actie te ondernemen of instructies te geven aan de Belgische regering, zei de woordvoerder. Het dagelijks EU-bestuur heeft klachten over de optocht gekregen en kijkt wat het daarmee doet.

Maandagmiddag volgt een nieuwe optocht in Aalst, maar het stadsbestuur zal ook dan geen controversiële praalwagens verbieden. Burgemeester Christoph d’Haese noemt het carnaval in Aalst "een feest van de vrijheid van meningsuiting" en wil geen censuur toepassen.

Meer uit Buitenland

President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.

48 minuten geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

3 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

3 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

4 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

5 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

7 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

9 uur geleden