Europese Commissie koopt 20 miljoen sneltests aan
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een contract getekend voor de levering van meer dan 20 miljoen sneltests ter waarde van 100 miljoen euro. De zogeheten antigeentests van de farmaceuten Roche en Abbott zijn vanaf begin januari beschikbaar, meldt het dagelijks EU-bestuur.
De commissie heeft ook een aanbeveling opgesteld voor de 27 lidstaten over uniform gebruik, goedkeuring en wederzijdse erkenning van sneltests. EU-commissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid): "De antigeentests zijn snel, betrouwbaar en helpen om Covid-19-gevallen vlug te isoleren. Dat is cruciaal om de pandemie af te remmen. Testen zal fundamenteel blijven de komende maanden, zelfs als we vanaf 27 december onze vaccins in de EU uitrollen."
De EU-leiders hadden de commissie op hun top vorige week gevraagd een voorstel in te dienen voor een gemeenschappelijk kader voor antigeensneltests en voor de wederzijdse erkenning van testresultaten. "We moeten de testcapaciteit opschalen om het virus onder controle te houden", aldus Kyriakides. "Daarom hebben we een overeenkomst getekend met Roche en Abbott om de lidstaten te steunen met meer dan 20 miljoen sneltests."
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
3 dagen geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
1 week geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
1 week geleden