Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie komt met wet voor terugkeer migranten

Europese Commissie komt met wet voor terugkeer migranten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw wetsvoorstel over de terugkeer van migranten die moeten vertrekken. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen verschilt het beleid van de EU-lidstaten nog te veel van elkaar en kunnen migranten daar gebruik van maken.

Von der Leyen wil de aanpak van de landen op elkaar afstemmen, zodat "migranten tegen wie in één land een terugkeerbeslissing is genomen, geen misbruik kunnen maken van lekken in het systeem om terugkeer naar een ander land te vermijden". Ze zegt dat de Europese Unie alleen dan een houdbaar terugkeerbeleid kan voeren.

Het proces van terugkeer moet worden gestroomlijnd door onder meer "digitalisering van zaken en wederzijdse erkenning van elkaars beslissingen. Het gaat dan met name om het terugsturen van migranten die een gevaar zijn voor de publieke orde en de veiligheid van EU-landen. De overgrote meerderheid van de mensen die naar Europa komen, heeft geen criminele bedoelingen. Maar degenen die wel misdaden plegen, moeten weten dat dit niet getolereerd wordt, waar ze ook vandaan komen."

Donderdag begint in Brussel een top met alle regeringsleiders van de EU en migratie is een van de belangrijke thema's die aan bod komen. Von der Leyen stuurde maandag een brief naar de lidstaten om haar kijk op migratie uiteen te zetten.

Meer uit Buitenland

Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

11 minuten geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

51 minuten geleden
België heeft Amerikaanse ambassadeur teruggefloten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.

1 uur geleden
Doden door brand in appartementencomplex Catalonië

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.

2 uur geleden
Trump roemt overleden burgerrechtenactivist Jackson

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".

2 uur geleden
VS-ambassadeur White: ik zou België nooit beledigen

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.

3 uur geleden
Syrië haalt laatste IS-gevangenen uit groot kamp Al-Hol

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.

3 uur geleden