Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie kijkt opnieuw naar coronasteun Lufthansa

Europese Commissie kijkt opnieuw naar coronasteun Lufthansa

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar de miljarden aan Duitse staatssteun die Lufthansa tijdens de coronapandemie heeft gekregen. Zo moet duidelijk worden of de steun aan het luchtvaartconcern strookte met Europese staatssteunregels.

Het onderzoek volgt op een uitspraak van het Gerecht van het Europees Hof van Justitie van iets meer dan een jaar geleden. Toen oordeelden rechters dat de Europese Commissie steun van ongeveer 6 miljard euro niet had mogen goedkeuren.

De Europese Commissie heeft bij het besluit verschillende beoordelingsfouten gemaakt en daarom werd de goedkeuring van de commissie nietig verklaard. Zo was de commissie er ten onrechte van uitgegaan dat Lufthansa niet kon lenen op de financiële markten en is de marktmacht van de Duitse luchtvaartmaatschappij op bepaalde luchthavens verkeerd beoordeeld, volgens de rechters.

Aandelen

De belangrijkste mededingingstoezichthouder in de Europese Unie beoordeelt nu of Lufthansa wel in aanmerking kwam voor de Duitse staatssubsidies. Daarnaast wil Brussel rekening houden met de marktmacht van Lufthansa op de luchthavens van Wenen en Düsseldorf.

Door de reisbeperkingen tijdens de coronapandemie waren veel vluchten vanaf begin 2020 niet mogelijk en daardoor kwam Lufthansa in het nauw. De Duitse overheid sprong bij, onder meer door aandelen te kopen en een 'stille' deelneming die niet in aandelen kon worden omgezet.

Goedkeuring staatssteun

Vanwege de pandemie had de EU al tijdelijk de strenge staatssteunregels versoepeld om regeringen in staat te stellen bedrijven in moeilijkheden te ondersteunen. Wel was nog steeds goedkeuring van de commissie nodig, en die kreeg Berlijn. Volgens onder meer Ryanair en Condor Flugdienst was dat niet volgens de regels gegaan en daarom spanden die twee luchtvaartmaatschappijen een zaak aan. De maatregel zou hun positie als rechtstreekse concurrenten van de Lufthansa-groep op een groot aantal vliegroutes en markten wezenlijk aantasten.

Lufthansa heeft de steun eind 2022 volledig terugbetaald.

Meer uit Financieel

Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

11 minuten geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

14 minuten geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

2 uur geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

2 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

2 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

3 uur geleden