Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie keurt staatssteun goed voor boeren die stoppen

Europese Commissie keurt staatssteun goed voor boeren die stoppen

BRUSSEL (ANP) - Meer veehouderijen kunnen rechtmatig worden gecompenseerd als zij vrijwillig hun bedrijf definitief stoppen. De Europese Commissie heeft de wijzigingen goedgekeurd die de Nederlandse overheid had ingevoerd in de bestaande uitkoopregelingen. De maatregel moet de neerslag van stikstof in de natuur verminderen.

Bijdragen uit de staatskas voor bedrijven moeten aan strenge Europese regels voldoen om eerlijke bedrijfsconcurrentie in de Europese Unie te behouden. Maar de Europese Commissie vindt deze steunmaatregel toch gepast vanwege het hogere doel van een duurzamere landbouw en het tegengaan van klimaatproblemen.

Vorig jaar had de Europese Commissie al twee eerdere regelingen goedgekeurd voor de afkoop van kleine en middelgrote veehouders. De wijzigingen in deze regelingen om het te compenseren bedrag te verhogen, zijn nu ook goedgekeurd, waardoor meer boeren van de regeling gebruik kunnen maken. "De positieve effecten zijn groter dan de eventuele negatieve effecten voor de concurrentie en de handel in de Europese Unie", aldus de Europese Commissie in een verklaring.

Meer uit Financieel

Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

1 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

2 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

20 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

22 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

23 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

1 dag geleden