Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie hoopt op 'coöperatieve' samenwerking met Rome

Europese Commissie hoopt op 'coöperatieve' samenwerking met Rome

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt volgens een woordvoerder op een "coöperatieve" samenwerking met de nieuwe Italiaanse regering. "Wij wachten nu tot een regering in Italië wordt gevormd", zei hij, nadat hij er in Brussel op had gewezen dat het dagelijks bestuur van de Europese Unie "nooit" commentaar geeft op het resultaat van nationale verkiezingen.

De leider van de radicaal-rechtse Fratelli d'Italia (Broeders van Italië) Giorgia Meloni heeft aangekondigd dat zij een rechtse regering wil vormen met Lega en Forza Italia. In Brussel bestaan grote zorgen over een dergelijke nieuwe regering met Meloni aan het hoofd. De vrees bestaat dat Italië eenzelfde kant op zal gaan als Polen en Hongarije, twee lidstaten die het niet altijd even nauw nemen met de regels voor de rechtsstaat en het daardoor regelmatig aan de stok hebben met de Commissie. Volgens de woordvoerder werkt de Commissie samen met alle gekozen Europese regeringen.

Voorzitter Ursula von der Leyen gooide vrijdag olie op het vuur door te stellen dat Brussel instrumenten heeft om lidstaten die de rechtsstaat schenden aan te pakken. Dit werd in Rome opgevat als bemoeienis met de verkiezingen en een impliciete dreiging om EU-subsidies in te houden als Italië van het rechte pad af dreigt te dwalen.

Meloni is ook voorzitter van de Europese partij van Conservatieven en Hervormers (ECR), waarbij de Poolse partij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) is aangesloten, maar niet het Hongaarse Fidesz. In het Europees Parlement zijn vijf Nederlandse politici bij ECR aangesloten: drie van JA21, een van de SGP en een oud-FvD'er.

Meer uit Buitenland

Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

11 minuten geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

39 minuten geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

44 minuten geleden
Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

2 uur geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

2 uur geleden
Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

4 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

7 uur geleden