Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Hongarije moet dwangsommen betalen

Europese Commissie: Hongarije moet dwangsommen betalen

BRUSSEL (ANP) - Hongarije ontkomt er niet aan de boetes te betalen die het Europees Hof van Justitie het land heeft opgelegd wegens het niet naleven van de Europese migratieregels. Als Hongarije dat niet doet, houdt de Europese Commissie de boetes in op EU-subsidies aan Hongarije, zegt een woordvoerder van de Europese Commissie na vragen van het ANP.

Het Hof veroordeelde Hongarije vorig jaar juni tot een boete van 200 miljoen euro, aangevuld met dagelijkse dwangsommen van 1 miljoen euro. Tot op de dag van vandaag heeft Hongarije niets betaald. Het land heeft eerder deze week gezegd een rechtszaak tegen het Hof aan te spannen over de opgelegde dwangsommen. Dat kan helemaal niet, zegt de Europese Commissie.

De Commissie heeft inmiddels drie keer een bedrag van telkens ongeveer 60 miljoen euro aan niet betaalde dwangsommen verrekend met EU-uitkeringen aan Hongarije. Ze bereidt dat nu voor een vierde betaalperiode voor, omdat het land de geëiste 60 miljoen euro niet op tijd heeft betaald.

Nieuwe rekening

Op 20 mei heeft de Commissie Hongarije een nieuwe rekening van 62 miljoen euro gestuurd, voor de dwangsommen voor de periode medio maart tot medio mei. Daags daarna maakte Hongarije bekend naar het Europese Hof te stappen.

Dat is onmogelijk, zegt de commissiewoordvoerder. "De lidstaat moet ervoor zorgen dat het arrest van het Hof wordt nageleefd, zodat de dagelijkse dwangsommen niet langer hoeven te worden opgelegd."

De Commissie is op haar beurt verplicht het onherroepelijke arrest van het Hof uit te voeren. Zij zal "de nodige procedures volgen om ervoor te zorgen dat de door het Hof opgelegde dwangsommen door Hongarije worden betaald", aldus de woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Leden van cel gelieerd aan IS aangehouden voor aanslag Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft leden aangehouden van een aan Islamitische Staat (IS) gelieerde cel na twee bomaanslagen in de hoofdstad Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron. Dat heeft de Syrische minister van Binnenlandse Zaken Anas Khattab op X bekendgemaakt.

39 minuten geleden
Krachtige tyfoon Bavi nadert Japan

ISHIGAKI (ANP/RTR) - De krachtige tyfoon Bavi koerst af op een eilandengroep in het zuidwesten van Japan. De autoriteiten waarschuwen voor storm, slagregens, aardverschuivingen en overstromingen. Bavi is mogelijk de meest vernietigende tyfoon in jaren.

2 uur geleden
Doden door bosbranden in Zuid-Spaanse provincie Almería

LUBRÍN/BÉDAR (ANP) - Bij bosbranden in de Zuid-Spaanse provincie Almería zijn ten minste twaalf doden gevallen. Dat melden Spaanse media, waaronder Cadena Ser.

5 uur geleden
Media Iran melden explosies en aanval, VS ontkennen betrokkenheid

BUSHEHR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdagavond opnieuw een aanval uitgevoerd op Bushehr in het zuiden van Iran, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ook op andere plekken werden door Iraanse media explosies gemeld, zoals in de zuidelijke stad Bandar Abbas. De VS ontkennen iets met de explosies te maken te hebben.

8 uur geleden
Bron VS: Israël trekt zich komende dagen terug uit deel Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zal zich de komende dagen terugtrekken uit een van de bezette gebieden waar het Libanese leger de controle moet overnemen. Dat heeft een Amerikaanse functionaris donderdag gezegd. Bovendien zou worden gewerkt aan het in kaart brengen van meer van dit soort "pilot zones" (proefgebieden).

10 uur geleden
Geletruidrager Træen breekt rib bij val in afdaling Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft donderdag in de Tour de France een rib gebroken. Dat blijkt uit het medische communiqué van de Tourorganisatie. De renner van Uno-X Mobility reed in de gele leiderstrui toen hij ten val kwam in de afdaling van de Col du Tourmalet.

10 uur geleden
Dodelijke brand in Chinese schoenenfabriek onder controle

JINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.

11 uur geleden