Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Hongarije mag grenzen niet selectief sluiten

Europese Commissie: Hongarije mag grenzen niet selectief sluiten

BRUSSEL (ANP) - Hongarije mag niet burgers uit sommige EU-landen weren en uit andere toelaten, waarschuwt de Europese Commissie. Zulke "discriminatie op grond van nationaliteit" is niet toegestaan, schrijft de commissie aan de Hongaarse regering, ook niet in de strijd tegen het coronavirus.

Nederlanders en reizigers uit de meeste andere EU-landen mogen Hongarije sinds dinsdag niet in. Die maatregel moet voorkomen dat het virus, dat in Hongarije weer oprukt, nog verder om zich heen grijpt. Maar voor bondgenoten Polen, Tsjechië en Slowakije maakt Hongarije een uitzondering.

EU-commissarissen Didier Reynders (Justitie) en Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) willen opheldering. Maatregelen die op gespannen voet staan met het vrije verkeer van personen binnen de EU "moeten onmiddellijk worden ingetrokken", stellen ze.

Oranje reisadvies

Omdat Hongarije de grenzen voor Nederlanders heeft gesloten, raadt het ministerie van Buitenlandse Zaken Nederlanders af naar het Centraal-Europese land af te reizen. Het reisadvies staat sinds dinsdag op oranje.

Nu de epidemie her en der opflakkert, nemen meerdere EU-landen op eigen houtje maatregelen om te beletten dat reizigers het virus importeren. De Europese Commissie dringt aan op betere afstemming tussen de lidstaten.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

3 minuten geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

30 minuten geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

37 minuten geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

1 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

2 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

2 uur geleden
Merz wil beginnen met EU-lidmaatschap 'light' voor Oekraïne

NICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.

2 uur geleden