Europese Commissie: Hongarije mag grenzen niet selectief sluiten
BRUSSEL (ANP) - Hongarije mag niet burgers uit sommige EU-landen weren en uit andere toelaten, waarschuwt de Europese Commissie. Zulke "discriminatie op grond van nationaliteit" is niet toegestaan, schrijft de commissie aan de Hongaarse regering, ook niet in de strijd tegen het coronavirus.
Nederlanders en reizigers uit de meeste andere EU-landen mogen Hongarije sinds dinsdag niet in. Die maatregel moet voorkomen dat het virus, dat in Hongarije weer oprukt, nog verder om zich heen grijpt. Maar voor bondgenoten Polen, Tsjechië en Slowakije maakt Hongarije een uitzondering.
EU-commissarissen Didier Reynders (Justitie) en Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) willen opheldering. Maatregelen die op gespannen voet staan met het vrije verkeer van personen binnen de EU "moeten onmiddellijk worden ingetrokken", stellen ze.
Oranje reisadvies
Omdat Hongarije de grenzen voor Nederlanders heeft gesloten, raadt het ministerie van Buitenlandse Zaken Nederlanders af naar het Centraal-Europese land af te reizen. Het reisadvies staat sinds dinsdag op oranje.
Nu de epidemie her en der opflakkert, nemen meerdere EU-landen op eigen houtje maatregelen om te beletten dat reizigers het virus importeren. De Europese Commissie dringt aan op betere afstemming tussen de lidstaten.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geleden