Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

BRUSSEL (ANP) - Het voornemen van Hongarije om migranten op een bus naar Brussel te zetten, is "volstrekt onaanvaardbaar" vindt de Europese Commissie. Ze gaat er alles aan doen om de Hongaren op andere gedachten te brengen. Als dat niet lukt, dreigt de Europese Commissie met ingrijpen.

"We staan ​​klaar om al onze bevoegdheden te gebruiken om ervoor te zorgen dat de EU-wetgeving wordt gerespecteerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie dinsdag.

Als Hongarije zijn dreigement uitvoert, is dat een "schending van de Schengengrenscode, van de EU-wetgeving, van het beginsel van oprechte en loyale samenwerking, maar ook van het wederzijds vertrouwen", zei de woordvoerder. "Bovendien zal het de veiligheid van het Schengengebied als geheel ondermijnen."

Schengengrenscode

In de Schengengrenscode staan de regels voor grenscontrole van personen die via de buitengrenzen van de EU-lidstaten een lidstaat binnenkomen.

Hongarije ligt al tijden met de Europese Commissie in de clinch over migratie- en vluchtelingenbeleid. Vrijdag werd daar een nieuw hoofdstuk aan toegevoegd, toen de Hongaarse onderminister van Binnenlandse Zaken zei dat Hongarije illegale immigranten een gratis reis naar Brussel zou aanbieden, omdat de Europese Unie zijn land dwingt illegale migranten binnen te laten. Op X liet hij een foto zien van gele bussen, die asielzoekers die vanuit Servië Hongarije binnen willen komen naar Brussel gaan brengen.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

5 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

6 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

8 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

13 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

15 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

16 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

16 uur geleden