Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'
BRUSSEL (ANP) - Het voornemen van Hongarije om migranten op een bus naar Brussel te zetten, is "volstrekt onaanvaardbaar" vindt de Europese Commissie. Ze gaat er alles aan doen om de Hongaren op andere gedachten te brengen. Als dat niet lukt, dreigt de Europese Commissie met ingrijpen.
"We staan klaar om al onze bevoegdheden te gebruiken om ervoor te zorgen dat de EU-wetgeving wordt gerespecteerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie dinsdag.
Als Hongarije zijn dreigement uitvoert, is dat een "schending van de Schengengrenscode, van de EU-wetgeving, van het beginsel van oprechte en loyale samenwerking, maar ook van het wederzijds vertrouwen", zei de woordvoerder. "Bovendien zal het de veiligheid van het Schengengebied als geheel ondermijnen."
Schengengrenscode
In de Schengengrenscode staan de regels voor grenscontrole van personen die via de buitengrenzen van de EU-lidstaten een lidstaat binnenkomen.
Hongarije ligt al tijden met de Europese Commissie in de clinch over migratie- en vluchtelingenbeleid. Vrijdag werd daar een nieuw hoofdstuk aan toegevoegd, toen de Hongaarse onderminister van Binnenlandse Zaken zei dat Hongarije illegale immigranten een gratis reis naar Brussel zou aanbieden, omdat de Europese Unie zijn land dwingt illegale migranten binnen te laten. Op X liet hij een foto zien van gele bussen, die asielzoekers die vanuit Servië Hongarije binnen willen komen naar Brussel gaan brengen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.
15 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
4 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
7 uur geleden