Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

BRUSSEL (ANP) - Het voornemen van Hongarije om migranten op een bus naar Brussel te zetten, is "volstrekt onaanvaardbaar" vindt de Europese Commissie. Ze gaat er alles aan doen om de Hongaren op andere gedachten te brengen. Als dat niet lukt, dreigt de Europese Commissie met ingrijpen.

"We staan ​​klaar om al onze bevoegdheden te gebruiken om ervoor te zorgen dat de EU-wetgeving wordt gerespecteerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie dinsdag.

Als Hongarije zijn dreigement uitvoert, is dat een "schending van de Schengengrenscode, van de EU-wetgeving, van het beginsel van oprechte en loyale samenwerking, maar ook van het wederzijds vertrouwen", zei de woordvoerder. "Bovendien zal het de veiligheid van het Schengengebied als geheel ondermijnen."

Schengengrenscode

In de Schengengrenscode staan de regels voor grenscontrole van personen die via de buitengrenzen van de EU-lidstaten een lidstaat binnenkomen.

Hongarije ligt al tijden met de Europese Commissie in de clinch over migratie- en vluchtelingenbeleid. Vrijdag werd daar een nieuw hoofdstuk aan toegevoegd, toen de Hongaarse onderminister van Binnenlandse Zaken zei dat Hongarije illegale immigranten een gratis reis naar Brussel zou aanbieden, omdat de Europese Unie zijn land dwingt illegale migranten binnen te laten. Op X liet hij een foto zien van gele bussen, die asielzoekers die vanuit Servië Hongarije binnen willen komen naar Brussel gaan brengen.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

3 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

3 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

4 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

4 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

4 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

7 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

7 uur geleden