Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

Europese Commissie: Hongaars plan asielzoekers 'onaanvaardbaar'

BRUSSEL (ANP) - Het voornemen van Hongarije om migranten op een bus naar Brussel te zetten, is "volstrekt onaanvaardbaar" vindt de Europese Commissie. Ze gaat er alles aan doen om de Hongaren op andere gedachten te brengen. Als dat niet lukt, dreigt de Europese Commissie met ingrijpen.

"We staan ​​klaar om al onze bevoegdheden te gebruiken om ervoor te zorgen dat de EU-wetgeving wordt gerespecteerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie dinsdag.

Als Hongarije zijn dreigement uitvoert, is dat een "schending van de Schengengrenscode, van de EU-wetgeving, van het beginsel van oprechte en loyale samenwerking, maar ook van het wederzijds vertrouwen", zei de woordvoerder. "Bovendien zal het de veiligheid van het Schengengebied als geheel ondermijnen."

Schengengrenscode

In de Schengengrenscode staan de regels voor grenscontrole van personen die via de buitengrenzen van de EU-lidstaten een lidstaat binnenkomen.

Hongarije ligt al tijden met de Europese Commissie in de clinch over migratie- en vluchtelingenbeleid. Vrijdag werd daar een nieuw hoofdstuk aan toegevoegd, toen de Hongaarse onderminister van Binnenlandse Zaken zei dat Hongarije illegale immigranten een gratis reis naar Brussel zou aanbieden, omdat de Europese Unie zijn land dwingt illegale migranten binnen te laten. Op X liet hij een foto zien van gele bussen, die asielzoekers die vanuit Servië Hongarije binnen willen komen naar Brussel gaan brengen.

Meer uit Buitenland

Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

43 minuten geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

54 minuten geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

1 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

2 uur geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

3 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

4 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

4 uur geleden