Europese Commissie helpt Oekraïne met onderdak voor de winter
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat Oekraïne helpen met onderdak voor de winter. De commissie trekt ook nog eens 175 miljoen euro uit voor noodhulp in Oekraïne en buurland Moldavië. Het geplaagde land ziet de winter met zorg naderen nu Rusland onder meer de elektriciteitsvoorziening deels heeft uitgeschakeld.
De Europese rampbestrijdingsdienst stuurt winterbestendige noodonderkomens en andere hulp naar Charkiv, Boetsja en Rivne en omstreken. De miljoenenstad Charkiv lag sinds de Russische inval in Oekraïne maandenlang onder vuur en in Boetsja, een voorstad van Kiev, zaaiden Russische militairen dood en verderf. Sommige inwoners zijn dakloos geraakt en ze zetten zich schrap voor de winter.
De onderkomens moeten, samen met noodonderdak dat de Roemenen leveren, tot 46.000 mensen kunnen herbergen. Ze hebben verwarming en bedden, en sommige zelfs eigen toiletten en andere voorzieningen.
Van het extra hulpgeld dat Brussel op tafel legt is 150 miljoen euro bedoeld voor onderwijs, voedsel, drinkwater en bescherming tegen de winterkou voor de kwetsbaarste mensen in Oekraïne, zegt verantwoordelijk Eurocommissaris Janez Lenarcic. De resterende 25 miljoen gaat naar Moldavië.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
17 uur geleden