Europese Commissie helpt Oekraïne met onderdak voor de winter
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat Oekraïne helpen met onderdak voor de winter. De commissie trekt ook nog eens 175 miljoen euro uit voor noodhulp in Oekraïne en buurland Moldavië. Het geplaagde land ziet de winter met zorg naderen nu Rusland onder meer de elektriciteitsvoorziening deels heeft uitgeschakeld.
De Europese rampbestrijdingsdienst stuurt winterbestendige noodonderkomens en andere hulp naar Charkiv, Boetsja en Rivne en omstreken. De miljoenenstad Charkiv lag sinds de Russische inval in Oekraïne maandenlang onder vuur en in Boetsja, een voorstad van Kiev, zaaiden Russische militairen dood en verderf. Sommige inwoners zijn dakloos geraakt en ze zetten zich schrap voor de winter.
De onderkomens moeten, samen met noodonderdak dat de Roemenen leveren, tot 46.000 mensen kunnen herbergen. Ze hebben verwarming en bedden, en sommige zelfs eigen toiletten en andere voorzieningen.
Van het extra hulpgeld dat Brussel op tafel legt is 150 miljoen euro bedoeld voor onderwijs, voedsel, drinkwater en bescherming tegen de winterkou voor de kwetsbaarste mensen in Oekraïne, zegt verantwoordelijk Eurocommissaris Janez Lenarcic. De resterende 25 miljoen gaat naar Moldavië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.
24 minuten geledenWELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.
51 minuten geledenCULIACÁN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa is door Amerikaanse aanklagers beschuldigd van samenspanning met drugskartels. Federale aanklagers in Manhattan maakten bekend een aanklacht te hebben ingediend waarin gouverneur Rubén Rocha Moya (76) en negen andere huidige en voormalige functionarissen worden beschuldigd van verschillende misdrijven.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.
2 uur geledenATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
3 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
4 uur geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
4 uur geleden