Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie hard over rechtstaat Hongarije en Polen

Europese Commissie hard over rechtstaat Hongarije en Polen

BRUSSEL (ANP) - De rechtstaat in vooral Hongarije en Polen is er niet best aan toe. Rechters, journalisten en maatschappelijke organisaties kunnen niet altijd vrij en onafhankelijk hun werk doen, oordeelt de Europese Commissie in haar eerste 'APK voor de rechtstaat' in de EU.

Vooral over de vrije pers in Hongarije maakt de commissie zich zorgen. Onafhankelijke media worden er stelselmatig gehinderd en geïntimideerd, constateert het dagelijks bestuur van de Europese Unie. Organisaties die zich tegen de regering van premier Viktor Orban keren, komen in het gedrang en worden "vijandig" bejegend. Corruptie in de hoogste kringen blijft soms ongemoeid en de zorgen over de rechterlijke macht, die Brussel al vaker heeft uitgesproken, zijn niet weggenomen.

Ook over de Poolse rechterlijke macht en vrije pers is de commissie bezorgd. Het levendige maatschappelijk middenveld en de krachtige Ombudsman zijn wel lichtpunten.

De onafhankelijkheid van de rechterlijke macht in onder andere Bulgarije en Kroatië is evenmin gewaarborgd, constateert de commissie. Veel van deze andere Oost-Europese landen laten eveneens steken vallen in de strijd tegen corruptie. Dat geldt minstens zozeer voor Malta, al krijgt deze kleine lidstaat complimenten voor de vooruitgang die afgelopen jaar is geboekt.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

35 minuten geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

2 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

4 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

4 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

5 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

6 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

7 uur geleden