Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: haal arbeidskrachten van buiten de EU

Europese Commissie: haal arbeidskrachten van buiten de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft plannen uitgewerkt voor het binnenhalen van arbeidskrachten van buiten de Europese Unie. Eurocommissaris Ylva Johansson van binnenlandse zaken erkende woensdag dat deze ambitie haaks staat op de wens van sommige Europese burgers en regeringen om immigranten buiten de deur te houden.

Johansson onderstreepte dat er niettemin tot 2030 in de Europese Unie 7 miljoen extra werkkrachten nodig zijn. Alleen al om demografische redenen. Tegelijkertijd, aldus Johansson, komt ongeveer een derde van de illegale immigranten naar de EU voor werk. Die illegale immigratie zou "netter en ordelijker" kunnen verlopen als Europa migranten meer zou verwelkomen.

Het plan omvat een EU-wijde databank van vacatures. Lidstaten kunnen daaraan meedoen op vrijwillige basis. De Europese Commissie heeft 42 knelpuntsectoren aangewezen, zoals de bouw, ouderenzorg en ICT. Lidstaten kunnen sectoren of beroepen toevoegen, of alleen meedoen voor een of enkele beroepen. Het platform is niet alleen voor hooggeschoolden, maar ook voor lager geschoolden. Als er een match is voor de vacature, kan een lidstaat beslissen of die verder wil met deze kandidaat. De keus blijft aan de lidstaten, benadrukte de commissie, zoals dat nu ook al het geval is als iemand van buiten de EU wordt toegelaten tot de arbeidsmarkt.

Nog niet te laat

De EU kan wel meebetalen aan extra scholing of taalles. Intussen wil de commissie ook werken aan efficiëntere methodes om buitenlandse diploma's te erkennen.

"We zijn laat, maar niet te laat", zei eurocommissaris Margaritis Schinas, verwijzend naar de Europese competitie bij het vinden van arbeidsmigranten met landen als de Verenigde Staten, Canada en Nieuw-Zeeland. Volgens de Europese Commissie riskeren bedrijven en zorginstellingen om onder de maat te gaan presteren als de EU niet in actie komt.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

8 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

8 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

9 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

11 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

12 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

14 uur geleden