Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: geef elke volwassene boosterprik

Europese Commissie: geef elke volwassene boosterprik

BRUSSEL (ANP) - Alle volwassenen in de Europese Unie moeten een boosterprik kunnen halen, vindt de Europese Commissie. Mensen die extra kwetsbaar of boven de veertig zijn zouden voorrang moeten krijgen, maar uiteindelijk moet iedereen aan de beurt komen, zegt voorzitter Ursula von der Leyen.

De commissievoorzitter reageerde op het nieuwste advies van het ECDC, het Europese RIVM. Dat is "helder", twittert Von der Leyen. "We moeten de vaccinatie opvoeren om de pandemie te bedwingen." Ze wil "mensen overtuigen" om zich alsnog te laten inenten. Tegelijkertijd roept ze op onderling afstand te blijven bewaren en mondkapjes te blijven dragen.

Het ECDC riep de aangesloten landen, waaronder Nederland, woensdag op om zo snel mogelijk te zorgen dat alle mensen van veertig jaar en ouder een boosterprik kunnen krijgen. Nu is zo'n oppepper voor de afweer in veel landen nog voorbehouden aan ouderen en kwetsbaren. Ook zouden landen weer snel coronamaatregelen moeten invoeren om de nieuwe golf van besmettingen te beteugelen, raadt de Europese gezondheidsdienst aan.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

1 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

3 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

6 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

6 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

7 uur geleden