Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie gaat regeldruk met minimaal kwart verminderen

Europese Commissie gaat regeldruk met minimaal kwart verminderen

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie gaat de administratieve last voor bedrijven de komende jaren met minimaal een kwart verminderen. Voor middelgrote bedrijven streeft de Commissie naar zeker 35 procent. Als het lukt om de administratieve rompslomp met 25 procent te verminderen, levert dat volgens de Commissie over een aantal jaar een besparing op van jaarlijks 37,5 miljard euro. Dat blijkt uit woensdag gepresenteerde plannen van de Europese Commissie.

"Ondernemingen moeten minder tijd besteden aan papierwerk", lichtte Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie en Vereenvoudiging) toe. Een belangrijk doel van een "eenvoudiger en sneller Europa", zoals dit onderdeel van het nieuwe werkprogramma van de Europese Commissie heet, is om de economie van de EU concurrerender en welvarender te maken.

De komende weken worden concrete voorstellen voor vereenvoudiging van wetten en regels gepresenteerd, voor onder meer de landbouwsector. Hiervan profiteren zowel agrariërs als nationale overheden, zegt de Commissie.

Geen tijd te verliezen

Dombrovskis sprak over ambitieuze voorstellen die leiden tot een "ongekende vereenvoudiging om kansen, innovatie en groei te ontketenen". De Commissie wil ook de invoering van beleid en wetgeving versnellen en vereenvoudigen. Ook regels moeten duidelijker en begrijpelijker worden en sneller worden ingevoerd.

Volgens Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Zekerheid) is er geen tijd te verliezen en moet snel worden begonnen met de vereenvoudiging van regels.

Tegenstand

In het werkprogramma 2025 van de Europese Commissie staat welke voorstellen zij de komende maanden gaat indienen, zoals die voor een schone industrie, versterking van defensie en bescherming van de democratie.

In het Europees Parlement gingen de handen voor het werkprogramma niet op elkaar. Alleen de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, reageerde woensdag positief tijdens een eerste debat. "Dit is precies wat we nodig hebben", zei de Nederlandse Europarlementariër Jeroen Lenaers (CDA, onderdeel van de EVP).

Gerben-Jan Gerbrandy (D66, onderdeel van de liberale fractie Renew) zei teleurgesteld te zijn, omdat er geen voorstel komt om het vetorecht van lidstaten af te schaffen. Nu sneuvelen voorstellen als een van de 27 lidstaten tegen is. Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA, de Groenen) mist een visie op Europa.

Meer uit Financieel

14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

Manchester (ANP) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

40 minuten geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

54 minuten geleden
DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

1 uur geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

2 uur geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

3 uur geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

3 uur geleden