Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie gaat Hongarije boycotten om reizen Orbán

Europese Commissie gaat Hongarije boycotten om reizen Orbán

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft een ernstig en ongekend signaal af aan Hongarije dat het land te ver is gegaan met de recente reizen van premier Viktor Orbán naar onder meer Rusland en China. De commissie zal daarom de komende tijd de vergaderingen boycotten die Hongarije als EU-voorzitter in Boedapest organiseert.

Voorlopig nemen alleen ambtenaren aan dergelijke vergaderingen deel en geen Eurocommissarissen. Dat heeft de woordvoerder van de Europese Commissie op X laten weten.

De recente reizen van de Hongaarse premier Viktor Orbán naar Rusland en China zijn verkeerd gevallen bij de Europese Commissie, omdat Hongarije vanaf 1 juli tijdelijk EU-voorzitter is. Orbán had daarom over dergelijke reizen moeten overleggen, vinden veel betrokken partijen in Brussel. In plaats daarvan heeft Orbán moedwillig de suggestie gewekt dat Hongarije namens de EU op "vredesmissie" was om tot een internationale oplossing te komen voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne, bijvoorbeeld doordat hij op sociale media over de reis berichtte met het logo van het EU-voorzitterschap. Maar de andere EU-landen en de Europese Commissie wisten daar niets van en willen ook Poetin niet in de kaart spelen.

De Europese Commissie brengt ook geen officieel bezoek meer aan Boedapest, aldus het bericht op X. Een officieel bezoek van de Europese Commissie is wel gebruikelijk als een EU-land voor een half jaar het tijdelijke EU-voorzitterschap op zich neemt. Hongarije is op 1 juli als tijdelijke voorzitter begonnen.

Meer uit Buitenland

Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, zegt de president in de Britse krant. Trump zaaide al eerder twijfel over zijn steun voor het bondgenootschap, maar gebruikte niet eerder zulke bewoordingen.

18 minuten geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

2 uur geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

5 uur geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

5 uur geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

10 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

10 uur geleden