Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: extra miljoenen voor humanitaire hulp Gaza

Europese Commissie: extra miljoenen voor humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie trekt 50 miljoen euro extra uit voor humanitaire hulp in Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Dit doet zij als reactie op de daar snel verslechterende situatie, zo heeft de Commissie woensdag bekendgemaakt. Ook voor humanitaire hulp aan Syrië en Libanon maakt de Commissie tientallen miljoenen extra vrij.

Het gaat om 20 miljoen extra voor de "precaire situatie" in Noordoost-Syrië. Dit geld is bedoeld voor basisbehoeften zoals voedsel en gezondheidszorg.

Ter ondersteuning van de meest kwetsbare Syrische vluchtelingen en Libanezen in de door conflicten getroffen gebieden is een aanvullende 13 miljoen euro aan Libanon toegekend.

De veiligheid van humanitaire werkers in Gaza moet worden gegarandeerd, benadrukt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer). Met de extra steun wil de Commissie "het lijden van de Palestijnen verlichten. Maar geen hulp kan de mensen bereiken die het nodig hebben zonder veilige, ongehinderde toegang voor humanitaire hulpverleners."

Meer uit Buitenland

Axios: Trump steunde Saudische aanval tegen Houthi's in Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.

1 uur geleden
Emiraten: twee tankers aangevallen door Iran in Straat van Hormuz

ABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.

1 uur geleden
Nationaliteit van meer slachtoffers van branden in Spanje bekend

MADRID (ANP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de branden in Zuid-Spanje zijn vijf Britten, drie Belgen, een Française en een Spanjaard. Dat maakten de Spaanse autoriteiten maandag bekend.

1 uur geleden
Zus vervangt overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham

COLUMBIA (ANP) - De overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham zal worden vervangen door zijn zus Darline. Zij zal de rest van zijn aflopende ambtsperiode uitzitten. De gouverneur van South Carolina, de staat die Graham namens de Republikeinen in de Senaat vertegenwoordigde, kondigde het besluit maandag aan op een persconferentie.

1 uur geleden
Burnham stevent af op leiderschap Labour en premierschap

LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.

5 uur geleden
Franse politie pakt verdachten op voor brand bij Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.

6 uur geleden