Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verdiept haar onderzoek naar mogelijke overtredingen van Europese regels voor sociale media door X. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie eist dat X binnen een maand informatie geeft over recente aanpassingen aan algoritmes die berichten onder de aandacht brengen bij gebruikers.
Daarnaast eist de commissie dat de berichtendienst van miljardair Elon Musk alle interne documenten en informatie bewaart over aanpassingen die het platform tot het einde van dit jaar doet aan zijn aanbevelingsalgoritmes. Brusselse onderzoekers willen ook informatie over het handhaven van interne regels van X en de manier waarop bepaalde accounts ineens veel aandacht krijgen, oftewel viral gaan.
De nieuwe eisen maken deel uit van een onderzoek dat de Europese Commissie in december 2023 opende naar X. Het platform, voorheen bekend als Twitter, wordt ervan verdacht de regels van de Digital Services Act (DSA) te hebben overtreden. De EU voerde die wet in om sociale media te verplichten hun gebruikers te beschermen tegen bijvoorbeeld nepnieuws, terroristisch materiaal en onlinehaat.
Kremlin-vriendelijk
"We zetten ons in om ervoor te zorgen dat ieder platform in de EU zich houdt aan onze wetgeving, die de online-omgeving eerlijk, veilig en democratisch moet maken voor alle Europese burgers", verklaarde Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit, Veiligheid en Democratie).
Musk, die Twitter in 2022 kocht, werd in aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten een belangrijke bondgenoot van Donald Trump. Hij steunde de Republikein, die won, met flinke sommen geld voor de verkiezingscampagne. Ook deelde hij op zijn eigen X-account veel berichten met vaak aantoonbaar onwaarheden die gericht waren tegen Democraten.
Europarlementariërs drongen na de Amerikaanse verkiezingen aan op een onderzoek dat moet uitwijzen of Musk een voorkeursbehandeling kreeg op X bij het onder de aandacht brengen van berichten. Ze wezen erop dat Musk ook berichten plaatst of deelt met Kremlin-vriendelijke boodschappen. Onlangs mengde Musk zich ook in politieke discussies over Duitsland, waarbij hij zijn steun uitsprak voor de radicaal-rechtse partij AfD.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.
3 uur geledenFLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
5 uur geleden