Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verdiept haar onderzoek naar mogelijke overtredingen van Europese regels voor sociale media door X. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie eist dat X binnen een maand informatie geeft over recente aanpassingen aan algoritmes die berichten onder de aandacht brengen bij gebruikers.

Daarnaast eist de commissie dat de berichtendienst van miljardair Elon Musk alle interne documenten en informatie bewaart over aanpassingen die het platform tot het einde van dit jaar doet aan zijn aanbevelingsalgoritmes. Brusselse onderzoekers willen ook informatie over het handhaven van interne regels van X en de manier waarop bepaalde accounts ineens veel aandacht krijgen, oftewel viral gaan.

De nieuwe eisen maken deel uit van een onderzoek dat de Europese Commissie in december 2023 opende naar X. Het platform, voorheen bekend als Twitter, wordt ervan verdacht de regels van de Digital Services Act (DSA) te hebben overtreden. De EU voerde die wet in om sociale media te verplichten hun gebruikers te beschermen tegen bijvoorbeeld nepnieuws, terroristisch materiaal en onlinehaat.

Kremlin-vriendelijk

"We zetten ons in om ervoor te zorgen dat ieder platform in de EU zich houdt aan onze wetgeving, die de online-omgeving eerlijk, veilig en democratisch moet maken voor alle Europese burgers", verklaarde Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit, Veiligheid en Democratie).

Musk, die Twitter in 2022 kocht, werd in aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten een belangrijke bondgenoot van Donald Trump. Hij steunde de Republikein, die won, met flinke sommen geld voor de verkiezingscampagne. Ook deelde hij op zijn eigen X-account veel berichten met vaak aantoonbaar onwaarheden die gericht waren tegen Democraten.

Europarlementariërs drongen na de Amerikaanse verkiezingen aan op een onderzoek dat moet uitwijzen of Musk een voorkeursbehandeling kreeg op X bij het onder de aandacht brengen van berichten. Ze wezen erop dat Musk ook berichten plaatst of deelt met Kremlin-vriendelijke boodschappen. Onlangs mengde Musk zich ook in politieke discussies over Duitsland, waarbij hij zijn steun uitsprak voor de radicaal-rechtse partij AfD.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

2 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

2 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

4 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

6 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden