Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verdiept haar onderzoek naar mogelijke overtredingen van Europese regels voor sociale media door X. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie eist dat X binnen een maand informatie geeft over recente aanpassingen aan algoritmes die berichten onder de aandacht brengen bij gebruikers.

Daarnaast eist de commissie dat de berichtendienst van miljardair Elon Musk alle interne documenten en informatie bewaart over aanpassingen die het platform tot het einde van dit jaar doet aan zijn aanbevelingsalgoritmes. Brusselse onderzoekers willen ook informatie over het handhaven van interne regels van X en de manier waarop bepaalde accounts ineens veel aandacht krijgen, oftewel viral gaan.

De nieuwe eisen maken deel uit van een onderzoek dat de Europese Commissie in december 2023 opende naar X. Het platform, voorheen bekend als Twitter, wordt ervan verdacht de regels van de Digital Services Act (DSA) te hebben overtreden. De EU voerde die wet in om sociale media te verplichten hun gebruikers te beschermen tegen bijvoorbeeld nepnieuws, terroristisch materiaal en onlinehaat.

Kremlin-vriendelijk

"We zetten ons in om ervoor te zorgen dat ieder platform in de EU zich houdt aan onze wetgeving, die de online-omgeving eerlijk, veilig en democratisch moet maken voor alle Europese burgers", verklaarde Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit, Veiligheid en Democratie).

Musk, die Twitter in 2022 kocht, werd in aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten een belangrijke bondgenoot van Donald Trump. Hij steunde de Republikein, die won, met flinke sommen geld voor de verkiezingscampagne. Ook deelde hij op zijn eigen X-account veel berichten met vaak aantoonbaar onwaarheden die gericht waren tegen Democraten.

Europarlementariërs drongen na de Amerikaanse verkiezingen aan op een onderzoek dat moet uitwijzen of Musk een voorkeursbehandeling kreeg op X bij het onder de aandacht brengen van berichten. Ze wezen erop dat Musk ook berichten plaatst of deelt met Kremlin-vriendelijke boodschappen. Onlangs mengde Musk zich ook in politieke discussies over Duitsland, waarbij hij zijn steun uitsprak voor de radicaal-rechtse partij AfD.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

3 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

7 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

8 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

10 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

11 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

13 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden