Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

Europese Commissie breidt onderzoek naar X uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verdiept haar onderzoek naar mogelijke overtredingen van Europese regels voor sociale media door X. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie eist dat X binnen een maand informatie geeft over recente aanpassingen aan algoritmes die berichten onder de aandacht brengen bij gebruikers.

Daarnaast eist de commissie dat de berichtendienst van miljardair Elon Musk alle interne documenten en informatie bewaart over aanpassingen die het platform tot het einde van dit jaar doet aan zijn aanbevelingsalgoritmes. Brusselse onderzoekers willen ook informatie over het handhaven van interne regels van X en de manier waarop bepaalde accounts ineens veel aandacht krijgen, oftewel viral gaan.

De nieuwe eisen maken deel uit van een onderzoek dat de Europese Commissie in december 2023 opende naar X. Het platform, voorheen bekend als Twitter, wordt ervan verdacht de regels van de Digital Services Act (DSA) te hebben overtreden. De EU voerde die wet in om sociale media te verplichten hun gebruikers te beschermen tegen bijvoorbeeld nepnieuws, terroristisch materiaal en onlinehaat.

Kremlin-vriendelijk

"We zetten ons in om ervoor te zorgen dat ieder platform in de EU zich houdt aan onze wetgeving, die de online-omgeving eerlijk, veilig en democratisch moet maken voor alle Europese burgers", verklaarde Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit, Veiligheid en Democratie).

Musk, die Twitter in 2022 kocht, werd in aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten een belangrijke bondgenoot van Donald Trump. Hij steunde de Republikein, die won, met flinke sommen geld voor de verkiezingscampagne. Ook deelde hij op zijn eigen X-account veel berichten met vaak aantoonbaar onwaarheden die gericht waren tegen Democraten.

Europarlementariërs drongen na de Amerikaanse verkiezingen aan op een onderzoek dat moet uitwijzen of Musk een voorkeursbehandeling kreeg op X bij het onder de aandacht brengen van berichten. Ze wezen erop dat Musk ook berichten plaatst of deelt met Kremlin-vriendelijke boodschappen. Onlangs mengde Musk zich ook in politieke discussies over Duitsland, waarbij hij zijn steun uitsprak voor de radicaal-rechtse partij AfD.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

11 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

12 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

13 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

13 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

14 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

16 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

16 uur geleden