Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie bezorgd over langer Belgisch reisverbod

Europese Commissie bezorgd over langer Belgisch reisverbod

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over de verlenging van het Belgische verbod op onnodige reizen. Zij heeft de Belgische regering om opheldering gevraagd over het verbod, dat nu tot 1 april blijft gelden. Ook reisbeperkingen die andere EU-landen invoeren, om te voorkomen dat nieuwe varianten van het coronavirus overslaan, baren de commissie zorgen.

België heeft de commissie ingelicht over verlenging van het verbod op niet-noodzakelijke reizen, zoals lidstaten verplicht zijn. Al deed het land dat donderdagavond pas, terwijl het besluit al een week geleden viel.

Hoe de maatregel precies uitpakt is de commissie nog niet duidelijk, en daarom heeft zij om nadere toelichting gevraagd, zegt een woordvoerder van verantwoordelijk Eurocommissaris Didier Reynders. Zulke reisbeperkingen mogen in principe hooguit twee maanden duren, en 27 maart is het al zover.

Duitsland heeft aangekondigd de grens met Tirol en Tsjechië te sluiten. Die maatregel heeft volgens de woordvoerder "een zekere overeenstemming" met de Europese afspraken, maar dan moet er wel een uitzondering komen voor noodzakelijke reizen en grenswerkers.

"Een aantal lidstaten, waaronder België, heeft maatregelen genomen die bij de commissie een zekere ongerustheid hebben opgeroepen", constateert de woordvoerder. Brussel gaat de maatregelen tegen het licht houden.

Meer uit Buitenland

Israël bevestigt dat teruggegeven lichaam niet van gijzelaar is

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bevestigd dat een van de door Hamas overgedragen lichamen niet van een gijzelaar is. Israëlische media schreven dat eerder al op basis van bronnen.

33 minuten geleden
Rutte spreekt tegen dat hulp aan Oekraïne afneemt

BRUSSEL (ANP) - De militaire steun aan Oekraïne van NAVO-landen loopt niet terug, beweert NAVO-chef Mark Rutte. Onder meer Zweden en Estland bevestigen echter dat Oekraïnes bondgenoten minder wapens leveren, zoals ook een gezaghebbend Duits onderzoeksinstituut vaststelde.

1 uur geleden
Brekelmans: lappendeken van NAVO-regels hindert ook onze F-35's

BRUSSEL (ANP) - Ook de Nederlandse F-35's die Polen beschermen hebben last van de "lappendeken" aan NAVO-regels daar, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Hij steunt het dringende verzoek van de hoogste NAVO-commandant om de voorbehouden en voorwaarden te verminderen die NAVO-landen aan hun bijdragen verbinden.

2 uur geleden
Minister: Noordse en Baltische landen bezig met Oekraïnepakket

BRUSSEL (ANP) - De Noordse en Baltische landen werken samen aan een nieuw steunpakket voor Oekraïne, zegt de Zweedse minister van Defensie Pål Jonson. Hij zei dat voor aanvang van een overleg tussen de defensieministers van de NAVO-lidstaten in Brussel.

2 uur geleden
Media Israël: Hamas droeg verkeerd lichaam over aan Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Een van de vier dode personen die Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël was geen gijzelaar, schrijven Israëlische media, waaronder Haaretz en The Jerusalem Post. Het zou gaan om een Palestijn. De drie anderen waren wel gijzelaars. Familieleden hebben dat bevestigd na forensisch onderzoek.

2 uur geleden
Rutte: NAVO kan zo nodig prima optreden in eigen luchtruim

BRUSSEL (ANP) - Hoewel de NAVO werkt aan duidelijkere onderlinge afspraken over de verdediging van het luchtruim, hebben bondgenoten volgens secretaris-generaal Mark Rutte geen problemen om dreigingen uit te schakelen. "Jongens, dit is niet nieuw. We doen dit al zestig, zeventig jaar."

2 uur geleden
Kremlin bevestigt ontmoeting Poetin en Syrische al-Sharaa

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft woensdag een ontmoeting met de Syrische president Ahmed al-Sharaa, bevestigt het Kremlin. Het is voor het eerst dat de Syriër Rusland bezoekt sinds de machtsovername in eigen land.

2 uur geleden