Europese Commissie bezorgd over EU-burgers in Britse uitzetcentra
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt zich zorgen over de opsluiting van EU-burgers in uitzetcentra in het Verenigd Koninkrijk. Vooral de toestand waarin ze verkeren en de lange duur van de opsluiting zijn "een bron van zorg", zegt de commissie.
Een dertigtal Duitsers, Italianen en andere EU-burgers die het VK wilde terugsturen zijn tot zeven dagen lang vastgehouden aan de Britse grens, berichtte de Europese nieuwssite Politico vorige week. Het zou vooral gaan om jongeren die als au-pair of seizoenarbeider aan de slag willen. Het lijkt maar een klein aantal mensen te betreffen en "geen algemene trend", maar de commissie volgt de zaak toch op de voet, verzekerde een woordvoerder maandag.
Sinds het vertrek van de Britten uit de Europese Unie hebben EU-burgers een werkvisum nodig om in het VK te kunnen werken. Alleen voor mensen die al in het VK woonden maakt Londen een uitzondering. Maar dat hoeven EU-burgers tot juli niet te bewijzen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
13 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
13 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
14 uur geleden