Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie bezorgd over EU-burgers in Britse uitzetcentra

Europese Commissie bezorgd over EU-burgers in Britse uitzetcentra

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt zich zorgen over de opsluiting van EU-burgers in uitzetcentra in het Verenigd Koninkrijk. Vooral de toestand waarin ze verkeren en de lange duur van de opsluiting zijn "een bron van zorg", zegt de commissie.

Een dertigtal Duitsers, Italianen en andere EU-burgers die het VK wilde terugsturen zijn tot zeven dagen lang vastgehouden aan de Britse grens, berichtte de Europese nieuwssite Politico vorige week. Het zou vooral gaan om jongeren die als au-pair of seizoenarbeider aan de slag willen. Het lijkt maar een klein aantal mensen te betreffen en "geen algemene trend", maar de commissie volgt de zaak toch op de voet, verzekerde een woordvoerder maandag.

Sinds het vertrek van de Britten uit de Europese Unie hebben EU-burgers een werkvisum nodig om in het VK te kunnen werken. Alleen voor mensen die al in het VK woonden maakt Londen een uitzondering. Maar dat hoeven EU-burgers tot juli niet te bewijzen.

Meer uit Buitenland

Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

13 minuten geleden
Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

20 minuten geleden
Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

1 uur geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

1 uur geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

1 uur geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

1 uur geleden
Ambassadeur VS in Polen praat niet meer met parlementsvoorzitter

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".

1 uur geleden