Europese Commissie bezorgd over EU-burgers in Britse uitzetcentra
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt zich zorgen over de opsluiting van EU-burgers in uitzetcentra in het Verenigd Koninkrijk. Vooral de toestand waarin ze verkeren en de lange duur van de opsluiting zijn "een bron van zorg", zegt de commissie.
Een dertigtal Duitsers, Italianen en andere EU-burgers die het VK wilde terugsturen zijn tot zeven dagen lang vastgehouden aan de Britse grens, berichtte de Europese nieuwssite Politico vorige week. Het zou vooral gaan om jongeren die als au-pair of seizoenarbeider aan de slag willen. Het lijkt maar een klein aantal mensen te betreffen en "geen algemene trend", maar de commissie volgt de zaak toch op de voet, verzekerde een woordvoerder maandag.
Sinds het vertrek van de Britten uit de Europese Unie hebben EU-burgers een werkvisum nodig om in het VK te kunnen werken. Alleen voor mensen die al in het VK woonden maakt Londen een uitzondering. Maar dat hoeven EU-burgers tot juli niet te bewijzen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
7 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
8 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
8 uur geleden