Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie: beterschap Hongarije te mager voor EU-miljarden

Europese Commissie: beterschap Hongarije te mager voor EU-miljarden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft erbij dat miljardensubsidies voor Hongarije voorlopig moeten worden geblokkeerd. De hervormingen die Hongarije de afgelopen weken heeft doorgevoerd schieten tekort, vindt de commissie.

De EU-landen hadden de commissie om een nieuw oordeel over Hongarije gevraagd. Sommige lidstaten zoeken naar een manier om Hongarije tegemoet te komen nu dat land onder andere het overmaken van hulpgeld naar Oekraïne dwarsboomt.

De commissie stelde anderhalve week geleden voor 7,5 miljard euro aan subsidies voor Hongarije te bevriezen. De regering in Boedapest zou eerst een aantal maatregelen moeten nemen om de corruptie te bestrijden en de aangetaste rechtsstaat te versterken.

Coronaherstelfonds

Ook aan een andere miljardenaanvraag, van 5,8 miljard uit het Europese coronaherstelfonds, stelt de commissie strenge voorwaarden. Pas als daaraan is voldaan kan het geld worden uitgekeerd.

"Ondanks de stappen die door Hongarije zijn genomen blijft het algehele risico voor de EU-begroting onveranderd", schrijft Eurocommissaris Johannes Hahn aan Tsjechië, dat de EU dit halfjaar voorzit. De subsidie voor lidstaten kan sinds twee jaar worden ingehouden als EU-geld door bijvoorbeeld corruptie in verkeerde handen terecht dreigt te komen.

Meer uit Buitenland

Eerste stembureaus voor Amerikaanse midterms geopend

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.

1 uur geleden
Zelensky: complexe aanval op Oekraïne op verkiezingsdag VS

KYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."

2 uur geleden
Woonprotestkamp in centrum van Madrid ontruimd

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".

3 uur geleden
WSJ: VS voeren aanvallen uit op Iraans eiland Qeshm

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).

9 uur geleden
VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

10 uur geleden
Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

11 uur geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

13 uur geleden