Europese Commissie berispt Nederland over milieurechtszaken
BRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt een waarschuwing van de Europese Commissie dat voor burgers de regels om naar de rechter te stappen over milieuzaken niet duidelijk zijn. Nederland krijgt twee maanden de tijd om te antwoorden of de regels aan te passen.
De waarschuwing is de eerste stap in een zogeheten inbreukprocedure, die uiteindelijk tot een rechtszaak bij het Europese Hof kan leiden over de toepassing van Europese regels.
Nederland heeft volgens de Europese Commissie in zijn wetgeving onvoldoende duidelijk gemaakt tot welk type rechtbank burgers of milieugroeperingen zich kunnen wenden als ze in beroep willen gaan over milieuvergunningen of andere kwesties die vallen onder Europese milieuwetgeving. Bijvoorbeeld over Europese afspraken over de bescherming van vogels of de verwerking van afval.
Of een beroepszaak onder administratief of burgerlijk recht valt, moet volgens de commissie worden verduidelijkt.
Meer uit Buitenland
KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
10 uur geleden