Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie bekijkt onderhandelingen voor zelfstandigen

Europese Commissie bekijkt onderhandelingen voor zelfstandigen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat uitzoeken of de concurrentieregels in de EU een belemmering vormen voor onderhandelingen tussen zelfstandigen. De commissie wil dat niet alleen werknemers, maar ook zelfstandigen hun arbeidsomstandigheden kunnen verbeteren door middel van het sluiten van collectieve overeenkomsten.

Het Hof van Justitie van de Europese Unie oordeelde eerder al dat collectieve onderhandelingen tussen werknemers niet binnen de EU-concurrentieregels vallen. Voor zelfstandigen ligt dat anders, omdat zij volgens het EU-mededingingsrecht als ondernemingen worden beschouwd. Als zij gezamenlijk onderhandelen zou dat als kartel of verboden prijsafspraken kunnen worden gezien.

De Europese Commissie beoordeelt nu of het nodig is maatregelen op EU-niveau te nemen om de problemen aan te pakken die door deze situatie ontstaan. Collectieve overeenkomsten zorgen ervoor dat de mogelijkheid wordt ingeperkt om te concurreren op arbeidsvoorwaarden. Zo wordt voorkomen dat een opdrachtgever zo laag biedt, dat niet voldaan kan worden aan de minimum arbeidsvoorwaarden.

Belanghebbenden uit de publieke en private sector worden uitgenodigd om mee te denken.

Meer uit Financieel

Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

2 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

3 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

7 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

7 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

9 uur geleden