Europese Commissie bekijkt onderhandelingen voor zelfstandigen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat uitzoeken of de concurrentieregels in de EU een belemmering vormen voor onderhandelingen tussen zelfstandigen. De commissie wil dat niet alleen werknemers, maar ook zelfstandigen hun arbeidsomstandigheden kunnen verbeteren door middel van het sluiten van collectieve overeenkomsten.
Het Hof van Justitie van de Europese Unie oordeelde eerder al dat collectieve onderhandelingen tussen werknemers niet binnen de EU-concurrentieregels vallen. Voor zelfstandigen ligt dat anders, omdat zij volgens het EU-mededingingsrecht als ondernemingen worden beschouwd. Als zij gezamenlijk onderhandelen zou dat als kartel of verboden prijsafspraken kunnen worden gezien.
De Europese Commissie beoordeelt nu of het nodig is maatregelen op EU-niveau te nemen om de problemen aan te pakken die door deze situatie ontstaan. Collectieve overeenkomsten zorgen ervoor dat de mogelijkheid wordt ingeperkt om te concurreren op arbeidsvoorwaarden. Zo wordt voorkomen dat een opdrachtgever zo laag biedt, dat niet voldaan kan worden aan de minimum arbeidsvoorwaarden.
Belanghebbenden uit de publieke en private sector worden uitgenodigd om mee te denken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
10 uur geleden